Vācu ‘Claas’ kombainus aprīko ar inovatīvu kulšanas mehānismu 0
Vācijas izstādē “Agritechnika 2019” sudrabu saņēma Vācijas kompānijas Claas inovācija APS Synflow Walker kombainiem.
Kulšanas darba ražīgumu kratītājtipa kombainiem nav iespējams uzlabot, palielinot kulšanas un kratīšanas mehānismu fiziskos izmērus, jo paša kombaina tilpums un platums šajā gadījumā ir ierobežojošais faktors.
Lai kaut ko darītu lietas labā, līdz šim kratītājkombainu tangenciālie kulšanas mehānismi tika aprīkoti vai nu ar pirms kuļtrumuļa novietotu papildu separējošo bīteri, vai arī aiz kuļtrumuļa novietotu izkultās masas plūsmas paātrinātājbīteri.
Lai arī kā būtu, katrs šāds bīters papildus salauž un smalcina salmus, tādā veidā arī traucējot pilnvērtīgi strādāt kulšanas un kratīšanas sietiem.
Savā jaunajā APS Synflow Walker Claas apvieno divas kulšanas un kratīšanas sistēmas. Pēc kuļtrumuļa seko līdzīgs paātrinātājbiters, tikai ar palielinātu diametru – 755 mm.
Sistēmā iestrādātais papildu trumulis atdala no jau izkultās masas tur palikušos graudus, bet aiz tā esošais bīters pilda faktiski ventilatora funkciju, aizpūšot salmus prom no kulšanas mehānisma pēc iespējas ātrāk.
Lai arī tādējādi nedaudz samazinās kuļkurvja virsmas laukums, pateicoties atdalītājtrumuļa sietu laukumam, kopējais kulšanas sietu laukums salīdzinājumā ar iepriekšējiem modeļiem palielinās. Kuļamais materiāls caur šādu sistēmu plūst bez lauzieniem – taisnāk, tādā veidā radot mazāku pretestību, esot saudzīgāks salmiem un ietaupot enerģiju.
Kuļtrumuļu rotācijas ātrums un atstarpes starp trumuļiem un kurvjiem ir sinhronizētas, novēršot nepieciešamību pēc papildu regulēšanas. Ja nu nepieciešams izmantot aktīvāku kulšanas režīmu, to iespējams aktivizēt, ieslēdzot attiecīgo slēdzi. Kuļkurvja daļas pirmo reizi iespējams izņemt virzienā uz kombaina sāniem, tādā veidā padarot daudz ērtāku (un raitāku) pāreju no vienas kultūras kulšanas uz citu.
Tādā veidā, izmantojot APS Synflow Walker sistēmu, Claas nodrošina augstāku kulšanas darba ražīgumu, sistēmai vienlaikus esot saudzīgākai pret salmiem, vienlaikus izmantojot tangenciālo kulšanas un kratīšanas sistēmu, kā arī uzlabojot darba kvalitāti.
Sagatavots pēc izstādes materiāliem
Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops