Vācijas “zaļo” līderis pēc personīgo datu nopludināšanas skandāla slēdz savus soctīklu profilus 0
Pēc personīgo datu nopludināšanas skandāla, kas skāris simtiem vācu politiķu un citu publisko personu, Vācijas “zaļo” līderis Roberts Hābeks pirmdien tviterī paziņojis par sava tvitera konta slēgšanu.
Hābeks atzinis, ka šo lēmumu pieņēmis pēc “negulētas nakts”, jo mikroblogu vietne izplata ļaunumu un naidu, ar ko aplipinājusi arī viņu pašu.
Nesen Hābeks izpelnījies kritiku par izteikumiem priekšvēlēšanu videoklipā, kurš ar tvitera palīdzību izplatīts pirms šogad gaidāmajām Tīringenes landtāga vēlēšanām.
“Mēs cenšamies darīt visu, lai Tīringene kļūtu par atvērtu, brīvu, liberālu, demokrātisku un ekoloģisku zemi,” šajā videouzrunā norādījis Hābeks, uz ko viņa oponenti reaģējuši ar apsūdzībām, ka “zaļo” līderis šobrīd Tīringeni uzskatot par nebrīvu un nedemokrātisku.
Savā rakstā, kurā viņš pamato atteikšanos no sociālajiem medijiem, Hābeks kritiķu apsūdzības noliedzis, apgalvojot, ka patiesībā esot vēlējies pateikt, ka “zaļie” dara visu, lai Tīringene paliktu demokrātiska un brīva.
#Hackerangriff #cybersecurity @Die_Gruenen @RobertHabeck
Erst werden seine Privat-Gespräche gehackt, dann verfehlt er im Netz den Ton. Jetzt löscht Robert Habeck seinen Twitter- und Facebook-Account – und kritisiert die Sozialen Medien. @fab_vdm berichtet https://t.co/FEzLKpemmq pic.twitter.com/e2jf15pdIY
— DW Deutsche Welle (@DeutscheWelle) January 7, 2019
Jau iepriekš Hābeks bija izpelnījies nosodījumu par līdzīgiem izteikumiem pēc oktobrī notikušajām Bavārijas landtāga vēlēšanām. Paužot prieku, ka “zaļie” šajās vēlēšanās ierindojušies otrajā vietā, vides aizstāvju partijas līderis paziņoja, ka “Bavārijā beidzot atkal ir demokrātija”.
Savā rakstā politiķis savos neveiksmīgajos izteikumos vaino tviteri, kas viņā “kaut ko pamodinājis”. Viņš atzīst, ka tvitera lietošana padarījusi viņu agresīvāku, skaļāku un strīdos neiecietīgu.
Neviena cita digitālā platforma nav tik agresīva, pilna naida, ļaunuma un uzbudinājuma kā tviteris, norāda Hābeks, atzīstot, ka mikroblogošanas vietne ar to esot aplipinājusi arī viņu, mainot viņa ierasto politiskās polemizēšanas stilu.
Hābeks uzsvēris, ka nevēlas būt “augstprātīgs un viszinošs”, bet gan izprast un ņemt vērā pretējās puses intereses.
Arī “zaļo” līderis no tā cietis, jo feisbukā nolaupīta viņa privātā sarakste ar sievu un dēlu, kas pēc tam izplatīta tviterī.
Tādēļ Hābeks izlēmis atteikties arī no feisbuka, kas vācu politiķiem kļuvis par galveno saziņas kanālu.
Viņš gan pieļāvis, ka šis lēmums, iespējams, ir “politiska kļūda”, taču paudis viedokli, ka daudz lielāka kļūda būtu nespert šo soli.
Hābeks jau gadu līdz ar Annalēnu Bērboku ir “zaļo” līdzpriekšsēdētājs. Šajā laikā “zaļie” guvuši lielus panākumus Bavārijas un Hesenes zemju vēlēšanās, un nacionālā līmenī aptaujās atbalsts vides aizstāvju partijai sasniedzis 20% atzīmi.
Hābeks paudis cerību, ka atteikšanās no tvitera un feisbuka ļaus viņam vairāk koncentrēties un pievērsties ilgtermiņa mērķiem, nevis īstermiņa politiskajiem ieguvumiem.
Pagaidām nav zināms, vai Hābeks nolēmis slēgt arī savu instagrama kontu, kurā politiķim šobrīd ir 20 000 sekotāju. Šī foto un video koplietošanas vietne tiek uzskatīta par mazāk politizētu, taču to iecienījuši daudzi gados jaunākie vēlētāji.