Policija septembrī sāka nojaukt jau gadiem pastāvējušo meža aizstāvju nometni vietā, kur paredzēts paplašināt enerģētikas kompānijas RWE brūnogļu raktuves, 28.09.2018.
Policija septembrī sāka nojaukt jau gadiem pastāvējušo meža aizstāvju nometni vietā, kur paredzēts paplašināt enerģētikas kompānijas RWE brūnogļu raktuves, 28.09.2018.
Foto: LETA/REUTER

Vācijas vides aizstāvji atjaunos policijas nojaukto protesta nometni Hambahas mežā 0

Vācijas vides aizstāvji, kas iestājas pret senā Hambahas meža izciršanu un tuvējo brūnogļu raktuvju paplašināšanu, gatavojas atjaunot savu protesta nometni, ko tikko nojaukusi policija.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Kā novērojis ziņu aģentūras DPA korespondents, vairāk nekā simts aktīvisti svētdien ar zāģiem un būvmateriāliem atkal ieradušies mežā, no kurienes iepriekš padzīti. Kokos atkal iekarināti šūpuļtīkli, uz meža ceļiem tiek celtas jaunas barikādes un lielā plakātā lasāms “Hambaha pastāvēs!”.

Policija septembrī sāka nojaukt jau gadiem pastāvējušo meža aizstāvju nometni vietā, kur paredzēts paplašināt enerģētikas kompānijas RWE brūnogļu raktuves. Nojaukšana uz laiku tika apturēta, kad gāja bojā žurnālists, nokrītot no 15 metrus augstumā iekārtas laipas, kas savienoja divus kokus aktīvistu aizsargātajā mežā, bet vēlāk atsākās. Operācijā, kas izmaksājusi miljoniem eiro, tika nojaukti 86 kokos ierīkotie namiņi un būdas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Piektdien Minsteres augstākā administratīvā tiesa, izskatot Vācijas vides un dabas aizsardzības federācijas (BUND) prasību, lika uz laiku apturēt koku izciršanu.

Sestdien pēc vairāku sabiedrisko organizāciju aicinājuma tūkstošiem cilvēku pulcējas protesta akcijā, iestājoties par meža saglabāšanu un fosilā kurināmā ieguves izbeigšanu. Pēc rīkotāju aplēsēm, protestā piedalījās aptuveni 50 000 cilvēku, bet policija minējusi mazākus skaitļus – 25 000 līdz 30 000.

Zeme, kurā atrodas senais mežs, kopš 1978.gada pieder kompānijai RWE, kas katru gadu paplašina atklātās brūnogļu raktuves, kurās iegūst vidēji 49,6 miljonus tonnu ogļu gadā. Pa šo laiku no sākotnējās meža platības atlikuši vairs tikai apmēram 10%.

Kompānija apgalvo, ka raktuvju paplašināšanas plāniem nav alternatīvas, jo ogles nepieciešamas elektrostaciju darbināšanai. RWE

arī pavēstījusi, ka tiesas lēmums par meža izciršanas aizliegumu ik gadu radīs tai vairākus simtus miljonu eiro lielus zaudējumus.

Hambahas mežā aug simtiem gadus veci ozoli un dižskābarži un mitinās aizsargājamas sikspārņu sugas.

Galīgais tiesas spriedums šajā lietā var tikt pieņemts pat tikai 2020.gada beigās.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.