Ilustratīvs foto. Alus krogs Vācijā.
Ilustratīvs foto. Alus krogs Vācijā.
Foto: REUTERS/SCANPIX

Vācijas politiķi aizkustinājis stāsts par 16 alus kausu izdzērušo latvieti, kurš iekūlās nepatikšanās bankas kartes norēķinu dēļ 42

“Šeit saduras ļoti atšķirīga attieksme pret skaidru naudu kā likumīgu maksāšanas līdzekli. Vācijā nav pienākuma atļaut norēķinus ar bankas kartēm. Latvijā ir īpaši veicināta rēķinu apmaksa ar bankas karti pat par mazām summām. Latvijā ir augsts digitalizācijas līmenis ikdienas dzīvē,” tā soctīklā “Facebook” komentējis politiķis no Bavārijas reģiona Vācijā Antons Šteinbahers (Anton Steinbacher) pēc tam, kad uzzinājis par 21 gadu vecā jaunieša no Latvijas incidentu kādā Bavārijas restorānā, kurā viņš izdzēris 16 alus kausus un norēķinājies par katru alu atsevišķi ar bankas karti. Portāls LA.LV jau ziņoja, ka latvieša rīcība sadusmoja restorāna īpašnieku un viņš izsauca policiju, kas jaunieti izraidīja no restorāna telpām.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Sajutos kā kolhoza laikos – vissliktākajā nozīmē” – kādai sievietei zemeņu pašlasīšana Mālpilī izvērtusies nepatīkami. Ko saka uzņēmumā?
10 iedarbīgākie pārtikas produkti, kas pasargā no vēža 24
Kokteilis
Personības TESTS. Pasaki, vai kaķis kāpj augšup vai dodas lejup pa kāpnēm, un, iespējams, uzzināsi par sevi ko jaunu
Lasīt citas ziņas

Vācijas politiķis Šteinbahers, kurš ir Bavārijas reģiona Federālās lauku apvidu darba grupas un Federālās veselības, aprūpes un sociālo lietu tehniskās komitejas pārstāvis, savā “Facebook” profilā dalījies arī ar Vācijas medija “Bayerischen Rundfunkr.de” rakstu, kurā incidents aprakstīts.

Kā jau portāls LA.LV trešdien, 3.jūlijā, vēstīja, skaidrojošu piebildi par bankas karšu izmantošanu rakstīja Vācijas medijs “Bayerischen Rundfunk”, uzsverot, ka Latvijā, kas ir 21 gadu vecā alus dzērāja dzimtene, norēķini ar bankas karti ir ne tikai izplatīti, bet pat tiek īpaši rekomendēti, pat ja pirkumi ir par nelielām summām. Turpretim Vācijā restorānu īpašnieki var paši brīvi izlemt, vai un par kādu summu pieņemt maksājumus ar karti par pirkumiem, jo tas parasti ir saistīts ar papildu izmaksām. Latvijas iedzīvotāju ikdienā ir augsts digitalizācijas līmenis, piemēram, arī ID kartes ir digitalizētas, norādīja Vācijas medijs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Turklāt šobrīd ir kļuvusi zināma jaunākā policijas informācija par notikušo Bavārijas restorānā, kurā iesaistīts jaunietis no Latvijas. Policija medijam “Bayerischen Rundfunk” precizējusi, kas īsti notika un sadusmoja restorāna īpašnieku. Sākotnēji pēc policijas sniegtās informācijas tika ziņots, ka latvietis par katru no 16 alus kausiem maksājis atsevišķi ar bankas karti (EC-Karti). Tāpēc tika izsaukta policija. Nokaitinātais restorāna īpašnieks policistiem uz vietas pastāstījis, ka viņam par katru maksājumu ar bankas karti esot jāmaksā 20 centu liela maksa. Jaunietis tika izvests no restorāna un viņam tika liegta iekļūšana restorāna telpās, lai gan latvietis nebija izdarījis nekādus noziedzīgus nodarījumus. Vien dzēris alu…

Taču policija tagad paziņojusi pavisam citādāku informāciju par notikušo incidentu, par ko ziņoja arī Vācijas medijs “Spiegel.de“. Noskaidrojies, ka policiju bija izsaucis pats viesis, nevis restorāna īpašnieks. Latvietis varējis norēķināties ar bankas karti par visu izdzerto alu, izņemot pēdējo alus kausu. Tikai tad dažādu iemeslu dēļ esot izcēlies strīds abu starpā, un viesis no Latvijas ticis izraidīts no restorāna, tā papildu informāciju vēlāk publicēja “Bayerischen Rundfunk“.

Principā restorānu īpašnieki Vācijā var paši izlemt, vai viņi no klientiem pieņem bankas karšu maksājumus un no cik lielas summas. Tomēr tas vienmēr esot saistīts ar papildu pūliņiem un izmaksām. Viņiem nav tāda pienākuma obligāti pieņemt bankas karšu maksājumus.

Minhenē Vācijā ik gadu notiek pasaulē slavenais alus festivāls “Oktoberfest”.
Foto: AFP/SCANPIX

Kā zināms, alus dzeršana Vācijā ir tradicionāla un sena nodarbe tāpat kā Latvijā. Tāpēc alus cienītājiem, kuri gatavojas šoruden doties uz slaveno Minhenes alus festivālu “Oktoberfest” jārēķinās ne tikai ar to, vai tur pieņem bankas kartes vai tikai skaidru naudu, bet arī ar papildu izmaksām par vienu alus kausu.

Pasaulē populārākajos alus svētkos “Oktoberfest” šoruden Minhenē alus cena par vienu litru pirmo reizi pārsniegs 15 eiro, tā trešdien, 3.jūlijā, paziņojusi Minhenes dome, vēstīja ziņu aģentūra LETA. Alu cena “Oktoberfest” pieaugs par vidēji 3,9%, sasniedzot 13,60 eiro līdz 15,30 eiro par vienu litru. Pērn litrs alus festivālā maksāja 12,60 eiro līdz 14,90 eiro.

Minhene, kas organizē “Oktoberfest”, pārbauda, vai krogu noteiktās cenas ir saprātīgas. Tas tiek darīts, salīdzinot krogu cenas ar lielo ēdināšanas uzņēmumu noteiktajām cenām Minhenē. Tie pašreiz prasa 7,70 eiro līdz 12,80 eiro par vienu litru alus.

Tomēr “Oktoberfest” alus ir dārgāks, jo tiek gatavots speciāli festivālam un ir sevišķi stiprs. Kopš 2004.gada alus cena “Oktoberfest” ir divkāršojusies. Šogad dārgāki būs arī bezalkoholiskie dzērieni, kas tiks tirgoti “Oktoberfest”, bet plašāk būs pieejams arī bezmaksas dzeramais ūdens.

Reklāma
Reklāma

“Oktoberfest” sāksies 21.septembrī un ilgs līdz 6.oktobrim. Šogad tiek gaidīti seši miljoni apmeklētāju. Pagājušajā gadā festivālu apmeklēja 7,2 miljoni cilvēku, kas izdzēra 6,5 miljonus litru alus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.