Vācijas firma ražos sieru Krievijā 1
Krievijas Federālais pretmonopola dienests devis atļauju Vācijas piena produktu ražošanas uzņēmumam “DMK Deutsches Milchkontor” pirkt vairākas siera ražotnes Krievijā, abām pusēm apejot ES un Krievijas uzliktās sankcijas. Krievijas noteiktais atbildes embargo Rietumu ekonomiskajām sankcijām pērn tika pagarināts līdz šā gada 5. augustam. Analītiķi atzīmē, ka Kremlis aktīvi izvērš kampaņu Eiropas Savienības dalībvalstu vienotības šķelšanai, lai panāktu Rietumu sankciju atcelšanu, kas tiek saistīta ar Minskas vienošanās izpildi Ukrainas konflikta noregulēšanā. Minskas vienošanās nav īstenotas, Krievijas agresija Austrumukrainā turpinās, tāpēc Maskava ar pretimnākšanu dažu Eiropas valstu eksportētājiem cenšas rast politiskos sabiedrotos. Pēdējos mēnešos Krievijas anektēto Krimas apgabalu ir apmeklējušas Francijas un Itālijas parlamentāriešu delegācijas.
Vācu firma saņem atļauju, franču firma vēl gaida
Vācijas uzņēmuma pirkumā iekļautas vairākas siera ražošanas fabrikas Voroņežas apgabalā, kā arī virkne siera ražotņu un pārdošanas firmu Maskavas apgabalā, raksta avīze “Vedomosti”. Puse no Vācijas firmas nopirktajām siera ražotnēm pieder privātpersonām Igoram Kaļiņinam un Arsenam Magomedovam. Pirkt siera ražotnes Krievijā Vācijas uzņēmumu pamudināja Maskavas atbildes pasākumi uz Eiropas Savienības, ASV un vairāku citu valstu ekonomiskajām sankcijām pret Krieviju pēc Kremļa veiktās agresijas Ukrainā, atzīmē laikraksts “Kommersant”. Krievijas aizliegums ievest pārtikas produktus no ES valstīm pamudināja tās meklēt citas iespējas eksportam uz Krieviju. Pirms dažiem mēnešiem kļuva zināms, ka Francijas lauksaimniecības firma “Agrial” plāno izveidot Krievijā aptuveni simt nelielu piensaimniecības fermu un sākt siera ražošanu. Vācijas uzņēmums “DMK Deutsches Milchkontor” esot sācis sarunas ar Krieviju par siera ražotņu veidošanu jau labu laiku pirms embargo ieviešanas, raksta “Vedomosti”, atsaucoties uz avotu Krievija valdības aprindās.
Sanmarīno gaļa un siers atgriežas Krievijas tirgū
Pēc noslēgtās vienošanās starp Krievijas uzņēmējiem un Sanmarīno varas iestādēm gaļa un siers no Eiropas varētu atgriezties Krievijas lielveikalos, raksta avīze “Rossiyskaya Gazeta”. Abu pušu noslēgto vienošanos apstiprinājis Vladimirs Liščuks, Krievijas Vairumtirdzniecības centru nacionālās apvienības izpilddirektors,
kurš sarunās pārstāvēja Krievijas pusi. Pēc viņa teiktā, Sanmarīno, viena no pasaules mazākajām valstīm, neesot iekļauta Krievijas importa embargo sarakstā un varot piegādāt Krievijai zināmus gaļas produktus, piemēram, šķiņķi un cietos sierus, tostarp Parmezāna sieru. Šie produkti tiks piegādāti salīdzinoši mazos daudzumos un tirgoti par augstām cenām, Liščuks teica “RG”. Krievijas lauksaimniecības produktu pārraudzības dienests “Rosseļhoznadzor” paziņojis, ka neļaušot apiet embargo, aizsedzoties ar gaļas un siera importu no Sanmarīno, ziņo aģentūra TASS. “Rosseļhoznadzor” tīmekļa vietnē ir minēta tikai viena firma, kurai ir izsniegta atļauja ievest Krievijā gaļas produktus no Sanmarīno.
Turcijas augļi un dārzeņi – aizliegta prece
Krievijas lauksaimniecības produktu pārraudzības dienests “Rosseļhoznadzor” plāno no nākamās nedēļas aizliegt visu dārzeņu un augļu importu no Turcijas, ziņo aģentūra “Interfax”, atsaucoties uz “Rosseļhoznadzor” vadītāja vietnieci Jūliju Švabauskeni. Jaunie ierobežojumi faktiski nosaka pilnīgu karantīnu Turcijas pārtikas produktu ievešanai Krievijā, atzīmē “Interfax”. Aizliegums tika ieviests no šā gada 1. janvāra kā daļa no sankcijām pret Turciju par Krievijas kara lidmašīnas notriekšanu Sīrijas un Turcijas pierobežā pagājušā gada novembrī. Šis incidents ir dramatiski pasliktinājis Krievijas un Turcijas attiecības. Krievijas prezidents Vladimirs Putins nodēvēja lidmašīnas notriekšanu par “dūrienu mugurā, ko izdarīja teroristu līdzzinātāji”. Ziemeļkaukāzā vairākos tirgos Krievijas varas iestāžu pārstāvji iznīcinājuši simtiem tonnu apelsīnu un citu augļu, jo tie esot ievesti no Turcijas, pārkāpjot Krievijas prezidenta Putina noteikto aizliegumu. Reidus tirgos Ziemeļkaukāzā kopīgi veica lauksaimniecības produktu pārraudzības dienesta “Rosseļhoznadzor” un Krievijas Federālā drošības dienesta pārstāvji, kuri arī pārraudzīja konfiscēto produktu iznīcināšanu.