Cietums Vācijā, Leipcigā.
Cietums Vācijā, Leipcigā.
Foto: SCANPIX/AFP/LETA

Vācijas cietumi nav sagatavoti islāmistu uzņemšanai 0

Vācijas cietumiem ir nepieciešams vairāk sagatavoties islāmistu uzņemšanai pēc viņu atgriešanās no Sīrijas un kurdu kara zonām, lai novērstu tālāku radikalizāciju ieslodzījuma laikā, ceturtdien atzina ekspertu komisija.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Vācija nav pietiekami gatava apkarot radikalizāciju cietumos, un neviens nespēj novērtēt pēctraumatiskā stresa līmeni, kam var būt pakļauti valstī atgriezušies islāmistu kaujinieki, konstatēja konfliktu pētnieks Andreass Ciks.

Viņš sacīja, ka ir vairāk jāizpēta iespējas novērst radikalizācijas pastiprināšanos un izplatīšanos ieslodzījuma vietās. “Mēs nevaram turēt latiņu zemu šajā ziņā,” teica Ciks.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ziemeļreinas-Vestfālenes federālās zemes tieslietu ministrs Pēter Bīzenbahs sacīja, ka risks ir palielinājies ne tikai tāpēc, ka kaujinieki atgriežas no bruņoto konfliktu zonām, bet arī tāpēc, ka pieaug notiesāto islāmistu skaits.

Saskaņā ar pašreizējām aplēsēm Vācijā varētu atgriezties vairāki simti islāmistu kaujinieku. 14 no 16 Vācijas federālajām zemēm jau ir ieviesušas profilakses un deradikalizācijas programmas, un to plāno darīt arī abas atlikušās federālās zemes.

Vācijā līdz šim ir atgriezušies apmēram trešdaļa no 1050 Vācijas islāmistiem, par kuriem ir zināms, ka viņi bija aizbraukuši uz islāmistu kara zonām.

Ziemeļreinā-Vestfālenē no 16 500 ieslodzītajiem piektā daļa ir musulmaņi, un 32 no viņiem ir radikāli islāmisti. Šajā federālajā zemē 26 imāmi regulāri sniedz atbalstu un reliģiskus padomus ieslodzītajiem.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.