Vācijā vismaz trīs pilsētu mēri saņēmuši draudus, jo labvēlīgi attiecas pret imigrantiem 1
Vācijā vismaz trīs mēri, kas pozitīvi attiecas pret imigrāciju, saņēmuši nāves draudus, ceturtdien ziņo mediji.
Vāciju šokējusi reģionālā politiķa Valtera Libkes slepkavība, aizdomās par kuru aizturēts kāds neonacists, kuru saniknojis imigrantu pieplūdums.
Atklājies, ka nāves draudus saņēmuši vēl vairāki reģionālie politiķi, kuriem jau iepriekš draudēts vai uzbrukts viņu politiskās nostājas dēļ migrācijas jautājumos.
Ķelnes policija atklāja, ka draudus saņēmusi Ķelnes mērs Henriete Rēkere, kura 2015.gada oktobrī tika sadurta kaklā savas liberālās politiskās nostājas dēļ. Kopš uzbrukuma politiķei tiek nodrošināta policijas aizsardzība.
Arī Altenas mazpilsētas mērs Andreass Holšteins atklāja, ka saņēmis nāves draudus.
Holšteins 2017.gadā tika sadurts kebabu tirgotavā pēc tam, kad bija saņēmis apbalvojumu no Vācijas kancleres Angelas Merkeles par Altenas darbu ar migrantiem.
Tiesā atklājās, ka uzbrucējs vērsies pret Holšteinu par migrantu uzņemšanu pilsētā.
Kotbusas mērs Holgers Kelšs atklāja, ka kopš 2017.gada, kad aicināja saglabāt mieru pilsētā pēc kādas vācu pensionāres nāves, aizdomās par kuru tika turēts bēglis no Sīrijas, saņēmis 500 naidīgas vēstules e-pastā un trīs nāves draudus.
“Es ar savu ģimeni atrodos policijas aizsardzībā visu dienu,” Berlīnes laikrakstam BZ sacīja politiķis.
Mediji ziņo, ka Libkes slepkavībā aizdomās turamais iepriekš nesekmīgi mēģinājis sarīkot sprādzienu patvēruma meklētāju mītnē.
65 gadus vecais kristīgo demokrātu (CDU) politiķis Libke tika nošauts 3.jūnijā pie savas mājas netālu no Kaseles. Viņš atklāti atbalstīja Merkeles lēmumu atvērt robežas nekontrolētai nelegālo imigrantu plūsmai un 2015.gadā saniknoja ar šo lēmumu neapmierinātos vāciešus, paziņojot, ka viņi var pamest Vāciju.
Pēc Linkes nāves viņam veltīti daudzi negatīvi komentāri sociālajos tīklos, tostarp pausts prieks par viņa nošaušanu.
Vācijas iekšlietu ministrs Horsts Zēhofers otrdien nodēvēja Libkes slepkavību par “satraucošu signālu”, norādot, ka “labā spārna ekstrēmisms ir nozīmīgs un nopietns drauds” Vācijas sabiedrībai.