Bavārijas Kristīgi sociālās savienības (CSU) kongresā Nirnbergā CSU līderis Horsts Zēhofers un Kristīgo demokrātu savienības (CDU) līdere kanclere Angela Merkele apliecināja savstarpēju atbalstu, taču liela daļa pavalsts iedzīvotāju ir pret kancleres Merkeles liberālo migrācijas politiku un pavirzīšanos pa kreisi no centra, ja tiks izveidota koalīcija ar sociāldemokrātiem.
Bavārijas Kristīgi sociālās savienības (CSU) kongresā Nirnbergā CSU līderis Horsts Zēhofers un Kristīgo demokrātu savienības (CDU) līdere kanclere Angela Merkele apliecināja savstarpēju atbalstu, taču liela daļa pavalsts iedzīvotāju ir pret kancleres Merkeles liberālo migrācijas politiku un pavirzīšanos pa kreisi no centra, ja tiks izveidota koalīcija ar sociāldemokrātiem.
Foto – AFP/LETA

Vācijā stiķē lielo koalīciju 0

Pēc brīvo demokrātu atteikšanās piedalīties Vācijas koalīcijas valdībā sociāldemokrāti pēc vairāku nedēļu pārdomām piekrituši sākt sarunas par iespējamas lielās koalīcijas veidošanu ar konservatīvajiem.

Reklāma
Reklāma

Sociāldemokrāti maina viedokli

“Šobrīd runa ir par dienām, varbūt dažām nedēļām…” Didzis Šmits aicina latviešiem “ieslēgt” izdzīvošanas instinktu 2
Kokteilis
10 iemesli, kāpēc Ūdensvīrs ir visbrīnišķīgākā zodiaka zīme
Kokteilis
FOTO. Kā izskatās uzņēmēja Gavrilova 1,9 miljonus vērtā villa jūras krastā, ko “atņēmusi” banka?
Lasīt citas ziņas

CDU līdere kanclere Angela Merkele un CSU vadītājs Horsts Zēhofers jau pagājušās nedēļas nogalē apstiprināja gatavību sākt sarunas par koalīcijas valdības veidošanu, taču SPD paziņoja, ka tai vajadzīgs ilgāks laiks, lai apsvērtu savu izvēli. Sākotnēji noraidījuši iespēju par lielās koalīcijas veidošanu, sociāldemokrāti pārskatīja savu nostāju, kad izjuka sarunas starp konservatīvajiem, zaļajiem un brīvajiem demokrātiem. Jautājums par sarunu sākšanu ar konservatīvajiem tika izvirzīts sociāldemokrātu kongresā pagājušajā nedēļā un delegāti to apstiprināja. Vakar Sociāldemokrātu partijas (SPD) līderis Martins Šulcs paziņoja, ka trešdien paredzēta tikšanās ar kristīgo demokrātu (CDU) un kristīgi sociālās (CSU) savienības vadību, lai apspriestu grafiku sarunām, kas sāksies janvārī. Kanclere Merkele paudusi cerību, ka “ātrās sarunās ar SPD izdosies izveidot stabilu valdību”. Merkeles kancelejas vadītājs Pēters Altmaiers mudinājis SPD sākt sarunas agrāk, piebilstot, ka “savlaicīga stabilas valdības izveidošana ir vācu politikas firmas zīme”.

Merkele apliecina stabilitātes garanta lomu

CITI ŠOBRĪD LASA

Kanclere Merkele, apliecinot savu stabilitātes garanta lomu, vienmēr stabili ieņēmusi pozīcijas politiskajā centrā, bet CDU partneriem ir labēja (CSU) un kreisa (SPD) ievirze, atzīmē izdevums “Politico”.

CDU sabiedrotajiem CSU Bavārijā nākamgad gaidāmas vietējā parlamenta vēlēšanas, kas sarežģī politisko manevru iespējas federālā līmenī. Lai gan CSU un CDU ir cieša savienība nacionālā mērogā, CSU, kurai jārēķinās arī ar Bavārijas vēlētāju viedokli, ir bieži kritizējusi CDU, īpaši par kancleres Merkeles atvērtās robežas politiku, 2015. gadā uzņemot vairāk nekā vienu miljonu bēgļu. Pirms četriem gadiem kanclere Merkele pat nebija uzaicināta uz CSU konferenci. Taču CSU saietā Nirnbergā nedēļas nogalē partijas vadība apliecināja atbalstu kancleres centieniem izveidot jaunu valdību un izvest Eiropas lielāko ekonomiku no politiskā strupceļa pēc bundestāga vēlēšanām septembrī. “Kā konservatīvais bloks mēs šobrīd neesam problēma Vācijas politikā,” apliecināja CSU vadītājs Horsts Zēhofers. Merkele uzrunā CSU konferencē atzina Bavārijā nākamgad paredzēto vēlēšanu svarīgumu un solīja darīt visu, lai palīdzētu sabiedrotajiem. Bundestāga vēlēšanās septembrī Bavārijas CSU bija sliktākie rezultāti partijas vēsturē, un daudzi partijas aktīvisti par to vainoja kancleres Merkeles bēgļu politiku. Zēhofers apliecināja gatavību uzņemties atbildību par CSU neveiksmi Bundestāga vēlēšanās, taču piebilda, ka “cēloņi jāmeklē Berlīnē”.

CSU gatavojas vēlēšanām Bavārijā

Nākamgad Bavārijā paredzētas vietējā parlamenta vēlēšanas, tāpēc CSU jāņem vērā, ka liela daļa pavalsts iedzīvotāju ir pret kancleres Merkeles liberālo migrācijas politiku un pavirzīšanos pa kreisi no centra, ja tiks izveidota koalīcija ar sociāldemokrātiem. Ilggadējais CSU līderis un Bavārijas premjerministrs Horsts Zēhofers piekritis nodot premjera amatu līdzšinējam finanšu ministram Markusam Sēderam, kurš vadīs arī partijas vēlēšanu kampaņu, cenšoties saglabāt absolūto vairākumu vietējā parlamentā. Aptaujas liecina, ka šobrīd CSU atbalsta 40 procenti Bavārijas iedzīvotāju. 2013. gadā landtāga vēlēšanās CSU ieguva gandrīz 48 procentus balsu. Partijas konferencē Sēders, cenšoties atgūt vēlētājus, kas nonākuši galēji labējās partijas “Alternatīva Vācijai” (AfD) pret migrantiem vērsto saukļu iespaidā, paziņoja, ka “mūsējā ir Rietumu kristīgā pasaule”. “Islāms nav devis vērā ņemamu pienesumu Bavārijā pēdējos 200 gados, un tagad mums jābūt skaidrībā par mūsu pašu zemes saknēm,” teica Sēders, piebilstot, ka “tie, kas uzskata, ka Šariats ir svarīgāks par Bavārijas konstitūciju, var tā uzskatīt, bet tam nav jānotiek šeit, Vācijā”. “Katram, kas ierodas pie mums, ir jāpiemērojas mūsu vērtībām, uzvedībai un paražām, bet ne otrādi,” teica Sēders, konferences delegātiem aplaudējot.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.