Vācijas tieslietu ministrs Marko Bušmans G7 valstu tieslietu ministru sanāksmē Berlīnē atzina, ka Krievijas karaspēka veiktie raķešu uzbrukumi enerģētikas infrastruktūras objektiem Ukrainā ir pielīdzināmi kara noziegumiem.
Vācijas tieslietu ministrs Marko Bušmans G7 valstu tieslietu ministru sanāksmē Berlīnē atzina, ka Krievijas karaspēka veiktie raķešu uzbrukumi enerģētikas infrastruktūras objektiem Ukrainā ir pielīdzināmi kara noziegumiem.
Foto: Christian Mang/REUTERS/SCANPIX

Vācija atzīst atbildību par Krievijas karu Ukrainā 66

Valdis Bērziņš, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Krievijas raķešu uzbrukumi enerģētikas infrastruktūrai Ukrainā ir pielīdzināmi kara noziegumiem.

Vācijas tieslietu ministrs Marko Bušmans atzinis, ka Vācijai jāuzņemas atbildība par Krievijas izraisīto agresīvo karu Ukrainā, jo tā (Vācija) uzstājīgi atbalstīja “Nord Stream 2” gāzesvada būvi.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Uzstājīgais lēmums turpināt 2011. gadā sākto gāzesvada “Nord Stream 2″ būvniecību arī pēc Krievijas veiktās Krimas apgabala aneksijas 2014. gadā bija Vācijas pienesums kara izraisīšanā Ukrainā,” Bušmans paziņoja G7 valstu grupas tieslietu ministru apspriedē Berlīnē. “Vācijas pienākums ir atzīt šo patiesību un izdarīt pareizos secinājumus no tā,” viņš teica.

Vācu mediji atzīmē, ka Bušmana paziņojums ir pretrunā ar kanclera Olafa Šolca nostāju, kurš ilgstoši aizstāvējis cauruļvada būvi. Vēl pagājušā gada decembrī Šolcs nodēvēja “Nord Stream 2” par “privātā sektora projektu”.

Pēc ietekmīgu Kremļa lobistu kampaņas, kurā tika iesaistīta virkne rietumvalstu politiķu, Krievijas valsts gāzes lielfirmas “Gazprom” “privātā” projekta finansēšanā tika iesaistītas vairāku valstu firmas: “Engie” (Francija), “OMV” (Austrija un citu valstu investori), “Royal Dutch Shell” (Britānija un citu valstu investori), “Uniper” un “Wintershall” (Vācija).

G7 valstu tieslietu ministru apspriedē panākta vienošanās izveidot tīklu, lai koordinētu Krievijas karaspēka Ukrainā pastrādāto kara noziegumu izmeklēšanu. “Krievijas spēku Ukrainā pastrādāto zvērību izmeklēšana ilgs gadus, varbūt pat gadu desmitus. Bet mēs būsim labi sagatavoti un turpināsim darbu tik ilgi, cik nepieciešams,” paziņoja Vācijas tieslietu ministrs Marko Bušmans.

Panākta vienošanās, ka valstis un starptautiskās organizācijas varēs efektīvi dalīties informācijā par pierādījumiem un juridiskajām prasībām tiesvedības sākšanai. Seksuālās vardarbības upuru liecības paredzēts fiksēt tādā veidā, lai tās varētu iesniegt tiesā un cietušajiem liecība būtu jāsniedz tikai vienu reizi.

Reklāma
Reklāma

Bušmans norādīja, ka G7 tieslietu ministru tikšanās bija pirmā šāda veida sanāksme G7 grupas vēsturē, piebilstot, ka Vācijai līdz šim bijusi vadošā loma citās valstīs pastrādāto kara noziegumu vaininieku tiesāšanā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.