Zaļais – līdzsvars, relaksācija, drošība 6
Daudzi interjera dekoratori iesaka zaļās krāsas tēmu pilsētas iemītniekiem, kuri vēlas radīt oāzi aizņemtā un stresainā apkārtējā vidē.
Mazākā mērogā, piepildot apkārtni ar dažādu dzīvu augu klāstu, var rada tādu pašu efektu, kā atrodoties dabā.
Zaļā tiek uzskatīta par lielisku harmonijas kultivētāju; tā spēj ievest līdzsvaru starp pozitīvām un negatīvām emocijām. Cilvēki, kuri priekšroku dod zaļajai krāsai, gandrīz vienmēr spēj saskatīt situācijas abas puses, viņiem piemīt stipra morālā nostāja par to, kas ir labi un kas ir slikti, kā arī mēdz būt ideālistiski.
Par piemēru var ņemt “Green Peace” kustību, kuras biedri bieži vien pakļauj briesmām savu dzīvību, lai aizsargātu savvaļas dabu, piemēram, vaļus un citas apdraudētas sugas.
Mēs izmantojam vārdu “zaļie”, lai apzīmētu pūles apturēt piesārņošanu un taupītu ierobežotos pasaules resursus.
Zaļu drēbju valkāšana uzlabo mūsu atmiņas spējas. Daži saka, ka tas ir evolūcijas rezultāts, jo, ceļojot cauri džungļiem vai mežiem, ir nepieciešama spēja atcerēties noteiktas vietas vai specifiskus ēdamus augus. Šīs spējas var tikt kultivētas, atdarinot veģetācijas zaļās krāsas.
Zaļo krāsu uzskata par pašu atslābinošāko un arī vissvarīgāko dziedināšanas procesā. Tiek runāts, ka būt zaļās krāsas ieskautam palīdz pret sliktu dūšu un vemšanu, bet tā arī var radīt klaustrofobiju cilvēkiem, kuriem ir noslieces uz šo problēmu.
No negatīvās puses, zaļo asociē ar pelējumu un pūšanu. Būt “zaļam no skaudības” nozīmē, ka skaudīgas emocijas var iznīcināt no iekšpuses to, kurš tās kultivē.