Uzvalks – darba “kombinezons”. Krišjāņa Kariņa stils 0
– Apģērbs, ko cilvēks valkā darba vietā, liecina par viņa nodarbošanos. Celtniekiem ir savs darba kombinezons, biroja darbiniekiem savs un arī mums, Eiropas Parlamenta deputātiem, ir savi atšķirīgi “kombinezoni”, pēc kuriem var spriest, kurā grupā katrs darbojas, – stāsta Eiropas Parlamenta deputāts, Eiropas Tautas partijas politiskās grupas pārstāvis KRIŠJĀNIS KARIŅŠ.
Viņa grupas biedru darba forma ir tumši zils, pelēks vai melns klasisks uzvalks, gaišas krāsas krekls, kas var būt arī rūtains, un pieskaņota kaklasaite. Šai konservatīvajai grupai pretēji ģērbjas Eiropas Parlamenta Zaļās politiskās grupas biedri, kas priekšroku dod brīvākam stilam. Viņi uzskata, ka bikses nav jāsaskaņo ar žaketi, tikpat labi to var aizstāt ar džemperi. Apģērbā valda lielāka krāsainība, daži atļaujas nēsāt garākus matus, reizēm pat sapītus bizēs, un vasarā šīs grupas pārstāvji uz plenārsēdi var ierasties, āvušies sandalēs. Atšķirība jaušama arī starp Eiroparlamenta ziemeļniekiem un dienvidniekiem, pēdējie atļaujas ģērbties ekstravagantāk.
– Esmu pieradis valkāt klasisko uzvalku, jo politikā jau darbojos kopš 2002. gada. Nejūtos tajā ne iesprostots, ne saistīts. Tā ir mana ikdienišķā darba forma. Brīvajā laikā ģērbjos brīvā stilā, taču mani nekad apģērbu lietas nav pārāk interesējušas. Nekādu gandarījumu no iepirkšanās procesa neizjūtu. Jo vairāk man šajā ziņā izpalīdz sieva, jo laimīgāks esmu. Uzvalkus gan pērku pats, vienīgi manam garajam augumam nav liela tumšas krāsas uzvalku izvēle.
Mīļas lietas
Bungu komplekts. Neesmu skolojies mūzikā, bet piecpadsmit gadu vecumā pašmācības ceļā apguvu basģitāras spēlēšanu. Taču pēdējos gados sēžu pie bungām, jo saprotu, ka ģitāru nepārvaldu tik labi, taču ritmu izsist spēju. Diemžēl tagad mēs grupā esam palikuši trijatā. Spēlējam lielākoties džezu un muzicējam paziņu lokā, visbiežāk tas notiek Kariņu mājās. Uzskatu, ka muzicēšana ir viens no draudzības izpausmes veidiem.
Velosipēdista aizsargķivere. Jau kopš jaunības esmu draugos ar sportu. Siltajos mēnešos pa Rīgu pārvietojos ar divriteni. Brīvdienās ar ģimeni no pilsētas centra minamies līdz Jūrmalai. Tas ir labs un drošs velosipēdu celiņš, tomēr uzskatu, ka piesardzība jāievēro, jo kāds braucējs var nesavaldīt stūri un iesaistīt negadījumā, tāpēc bez aizsargķiveres braukt ir vieglprātīgi. Briselē dzīvojot, ceļos agri – sešos – un tad dodos rīta skrējienā. Pirms gada, pēc sievas ieteikuma, no rītiem sāku arī vingrot. Šai rīta rosmei veltu divdesmit minūtes, dažreiz arī vairāk. Šorīt neesmu to darījis un jūtu – kaut kā pietrūkst. Nekas, vakarā to kompensēšu, paskrienot ar suni.
Grāmata “Why nations fail” (Kāpēc nācijām neizdodas)
Esmu liels grāmatu cienītājs. Romānus gan nelasu, man interesē grāmatas par tautsaimniecību, vēsturi un politiku. Grāmatu “Why nations fail” izlasīju apmēram pirms gada. Tā ir bieza, taču ātri un viegli lasāma. Šajā darbā divi zinātnieki analizē un mēģina rast atbildi, kāpēc vienām valstīm sasniegumu ziņā veicas, bet citām ne. Secinājums ir it kā vienkāršs – tajās valstīs, kurās valda lielāka demokrātija un ir atvērti tirgi, tautai klājas labāk. Tas nav sauklis, un sakrīt arī ar manu sākotnējo politisko pārliecību. Iesaku ikvienam izlasīt šo grāmatu, kurā pausts jauns, oriģināls skatījums uz senām problēmām. Turpinu arī apgūt franču valodu. Vakaros man palīdz iemigt avīžu lasīšana franču valodā.
Akcenti
Stiliste Krišjānim Kariņam kā ikdienas apģērbu piedāvāja pelēku klasisku uzvalku, tumši zilu kreklu un kaklasaiti ar rombiņiem. Krišjānis gan piebilda, ka, Eiroparlamentā strādājot, viņš neizvēlētos tik tumšu kreklu. Drīzāk tas būtu gaiši zils vai balts ar rūtiņu. Otrajā variantā viņam mugurā gaiši pelēks krekls, kuru Krišjānis atzina par piemērotu darbam Eiroparlamentā.
Brīvākam laikam, kad nav formālās tikšanās, stiliste izraudzījās sportiska tipa vilnas žaketi ar uzlikām uz elkoņiem un pabieza auduma bikses, kas pēc faktūras atgādina džinsa bikses.
Ieteikumi
Stiliste uzskata, ka Krišjānim īpaši labi piestāv tumši zilā un pelēkā krāsa. Viņa arī uzsvēra, ka vīriešu modē atgriežas aproču pogas, kas tēlam piešķir pabeigtības akcentu. Tāpat arī šobrīd aktuālas ir šaurās kaklasaites, ko tautas valodā dēvē par “siļķītēm”.