Resna alus dzērāja bez vīrieša 4
Aplamās uztura pērles patlaban Ksenijai pašai nav jāmeklē. Ar tām viņu regulāri apgādā draugi un paziņas internetā. Daži pat saka, ka viņa ir gluži kā uztura melu detektors vai inspektors, kas palīdz neapjukt sarežģītajā informācijas gūzmā.
Viņai ir daudz atbalstītāju, taču neiztikt arī bez pretiniekiem, kuri sūta vēstules un komentē ierakstus.
“Gandrīz nekad diskusijas neizvēršas racionālas, ļoti reti kāds no pretējās frontes runā mierīgi, pieklājīgi vai argumentēti. Parasti tie ir personiski uzbrukumi un aizvainojumi par to, ka patiesībā esmu resna alus dzērāja, kas pati neievēro veselīgu dzīvesveidu, vai nelaimīga sieviete, kurai vienkārši vajag vīrieti.”
Par šādiem izteikumiem viņa vien pasmaida. “Es neuztveru apvainojumus personiski un aicinu to darīt arī blogu autorus vai informācijas izplatītājus, pret kuriem vēršos. Protams, cilvēki un viņu viedokļi ir dažādi, taču, kad kāds sevi uzskata par speciālistu un apgalvo, ka sasaldēts citrons ārstē vēzi, es nespēju klusēt,” viņa paskaidro.
Izklaide ar pievienoto vērtību
Lai gan viņa pati apgalvo, ka ir holeriķe, kas citiem varētu radīt priekšstatu par haotiskumu, uz jautājumiem Ksenija atbild ļoti strukturēti. Arī vaicāta par motīviem savai brīvprātīgajai darbībai, viņa visu uzreiz sakārto pa plauktiņiem: “Pirmkārt, es negribu, lai man ir kauns atzīties, ka esmu uztura speciāliste. Šis vārds ir ļoti novazāts, taču patiesībā tā ir ārstniecības persona ar sešu gadu izglītību, negulētām naktīm un lielu praksi, nevis vienkārši, atvainojos, pajoliņš, kurš kaut ko zina par ēdienu. Negribu, lai mani un manu kolēģu darbu diskreditē. Otrkārt, es gribu palīdzēt cilvēkiem un viņus izglītot, tāpēc vienmēr, ja kaut ko komentēju, daru to argumentēti, paskaidrojot, kāpēc viena vai otra lieta nav patiesa. Treškārt, jāatzīst, ka es tā arī izklaidējos, jo dažreiz var atrast tādas pērles, ka sametas gan skumji, gan smieklīgi vienlaikus. Es nezaudēju enerģiju šajās diskusijās un atmaskošanā, tā ir izklaide ar pievienoto vērtību.”