Foto – Shutterstock

Kas īsti ir uztura bagātinātāji 0

Kas ir uztura bagātinātāji, ja tie nav zāles un neārstē? BĒRTULE GULBENĒ

Reklāma
Reklāma
“Mani sauc Raivo, un es biju miris. Šodien man ir septiņi gadi!” Stāsts par īstu Lieldienu brīnumu
Kremlis gatavo augsni agresijai pret Igauniju: analītiķi norāda uz līdzību ar notikumiem pirms iebrukuma Ukrainā 139
Satraucoša iemesla dēļ no veikalu plauktiem var pazust Latvijā iecienīta zivs
Lasīt citas ziņas

Uztura bagātinātāji tik tiešām nav zāles, bet gan pārtikas produkti uztura papildināšanai. Tās ir koncentrētas uzturvielas (vit­amīni un minerālvielas) vai citas vielas, kurām ir uzturvērtība vai fizioloģiska ietekme, piemēram, aminoskābes, fermenti, ārstniecības augi vai to daļas. Jāatceras, ka uztura bagātinātāji nav paredzēti slimību ārstēšanai un nav brīnumlīdzekļi, kas aizvieto veselīgu, sabalansētu uzturu. Taču tie satur dažādas aktīvas vielas, kas cilvēka organismam nereti ir nepieciešamas. Uz katru no mums uztura bagātinātāji iedarbojas atšķirīgi, tāpēc par lietošanas nepieciešamību vajadzētu aprunāties ar ārstu vai farmaceitu, nevis pirkt reklāmas ietekmē.

Būtiski atcerēties, ka visas nepieciešamās uzturvielas, minerālvielas, vitamīnus un makroelementus mēs varam uzņemt ar uzturu, lietojot daudzveidīgus pārtikas produktus, augļus un dārzeņus. Speciālisti uztura bagātinātājus parasti iesaka, ja ikdienā ir vienveidīgs, nesabalansēts uzturs vai paaugstināta fiziskā un garīgā slodze. Tos vēlams iegādāties aptiekās vai specializētajos veikalos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Uzņēmumam, kas Latvijā ražo vai izplata uztura bagātinātājus, jābūt reģistrētam Pārtikas un veterinārā dienesta uzraudzībai pakļauto uzņēmumu reģistrā. To var precizēt dienesta mājaslapā www.pvd.gov.lv.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.