Foto – LETA

“Uzskatu, ka tas ir apkopējas pienākums!” Skolnieka mamma sašutusi, ka viņas dēlam skolā palūdz pašam aiz sevis sakopt 305

Bieži dzirdēts teiciens, ka mūsdienu bērniem ir daudz tiesību, bet maz pienākumu. Skaidrs, ka laiki mainās, mūsu audzināšanas metodes arī, taču dažkārt patiesi ir sajūta, ka aizejam galējībās.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Pazīmes, ka tu patērē pārāk daudz olbaltumvielu 2
Krievijā trīskāršojušies “vārti uz elli”, kas var aprīt zemi un ciemus
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests. Pasaki, ko tu attēlā ieraudzīji pirmo, un atklāj savas visslēptākās vēlmes
Lasīt citas ziņas

Tāda sajūta radās, arī izlasot stāstu “Facebook” grupā “Atsaucīgo māmiņu forums”. Kāda mamma bija ielikusi sašutuma pilnu ziņu, vaicājot arī citu vecāku pārdomas.

Mamma raksta: “Dēls (sākumskolnieks) jau kuro reizi, atnākot mājās, stāsta, ka apkopēja un skolotāja, liek aiz sevis savākt. Respektīvi dēlam saplīsa iekštelpu apavi, viņš staigā ar āra apaviem pa skolu. Klasē pie viņas sēdvietas līdz ar to bija sakrājušās smiltis, ko viņam bija jāsavāc.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja uz grīdas ir kādi papīra gabaliņi, plastalīns, arī bērnam liek savākt pašam. Un tas tā nav viņam vienīgajam, arī pārējiem bērniem liek pēc sevis savākt. Ja grīda klasē ir pārāk netīra, liek slaucīt to visu.

Ja galdu nejauši ir gadījies sazīmēt vai citādi nosmērēt, pašiem bērniem liek to mazgāt. Apkopēja pat nekautrējas atnest lupatiņas un iedot bērniem, lai viņi vācot.

Man ir jautājums, kādēļ tā ir jārīkojas? Cik pareizi tas ir? Uzskatu, ka tas ir apkopējas pienākums, jo viņa par to saņem naudu. Sanāk, ka bērniem ir jāstrādā viņas vietā.”

LA.LV Aptauja

Kam jāveic uzkopšana klasē, ja bērnam gadījies ko nosmērēt (grīdu, galdu utt.)?

  • Pašam bērnam
  • Skolotājam
  • Apkopējam
  • Bērna vecākiem

Ieraksta veicēja pie tā ievietojusi arī aptauju, vaicājot citu grupas dalībnieku viedokļus. 65% aptaujāto atzīmējuši, ka viņi uzskata, ka jāsavāc aiz sevis ir pašam bērnam.

Arī komentāros (to ir patiešām daudz) lielākoties valda vienprātība – lielākā daļa vecāku uzskata, ka tas ir paša bērna pienākums – atstāt aiz sevis tīrību.

Lūk, daži komentāri!

“Tas ir ļoti labi, ka bērniem māca savākt aiz sevis. Tas būtu jāmāca arī Jums kā mātei. Tā ir atbildība pret sevi un citiem. Un cieņa pret apkopēju, jo viņai nav jāskraida aiz Jūsu bērna un jāvāc papīrīši. Perfekti, ka skolā ir šāda nostāja, ka bērnam ir jāsavāc aiz sevis, visma tur to viņš iemācīsies.”

“Kā Jūs iedomājaties apkopējas darbu skolā? Piemēram, ja trijās klasēs vizuālā māksla ir trešā mācību stunda, no katras klases desmit skolēni saķēpā sava galda virsmu. Starpbrīdis ilgst 10 minūtes. Cik tad apkopējām skolā jāstrādā, lai satīrītu aiz tādiem bērniem, kas paši nemāk lupatiņu paņemt rokās un notīrīt galdu? Neviens jau neprasa mazgāt klases grīdu, bet sakārtot SAVU darba vietu.”

Reklāma
Reklāma

“Es Jums vairāk pateikšu. Bērns iet privatajā skolā, kur maksājām ne to mazāko summu, un tur arī iedod lupatu un palūdz savākt aiz sevis, ko pilnībā atbalstu. Viņiem pat ir dežuranti klasē katru nedēļu ar pienākumiem.”

“Vai skolotājai dibens pēc tualetes izmantošanas arī jāslauka viņa vietā? Fantastiski, ka bērnam tiek audzināts darba tikums.”

Daļa komentētāju arī izsaka bažas, vai šis ieraksts nav tikai provokācija, jo grūti noticēt, ka kāds vecāks tiešām šādi varētu domāt.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.