Attēlam ir ilustratīva nozīme.
Attēlam ir ilustratīva nozīme.
Foto: pexels.com

Uzņēmums “Covid Laboratory” piesaistījis 300 000 eiro ķirurģisko un respiratora tipa sejas masku ražošanai 0

Uzņēmums “Covid Laboratory” ir piesaistījis 300 000 eiro investīcijas un sāks ražot ķirurģiskās un respiratora tipa sejas maskas, radot vairāk nekā 25 jaunas darba vietas, aģentūru LETA informēja kompānijā.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

Šim nolūkam “Covid Laboratory” 3.aprīlī iesniedzis dokumentus Uzņēmumu reģistrā pamatkapitāla palielināšanai.

Kompānijā skaidroja, ka investīciju piesaistītas un pamatkapitāls palielināts, lai nodrošinātu uzņēmuma spēju darboties jaunā jomā – sākt Latvijā ražot ķirurģiskās un respiratora tipa sejas maskas. Iepriekš kompānija maskas pati neražoja, bet iepirka no citiem un izplatīja, piegādājot tās tādām valstīm kā Grieķijai, Turcijai, Kiprai un Apvienotajiem Arābu Emirātiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kompānijā plāno ar 100% materiālu pieejamību ar uzstādītajām ražošanas jaudām saražot apmēram 100 000 līdz 140 000 ķirurģisko sejas masku un 14 000 līdz 18 000 respiratora tipa sejas masku dienā. Lielāko daļu saražoto sejas masku un respiratoru iecerēts eksportēt. Ķirurģisko un respiratora tipa sejas masku ražošanu plānots sākt divu nedēļu laikā.

Kompānija paredz vismaz 90% no saražotā sejas masku apjoma eksportēt Eiropas Savienības valstīs un Apvienotajos Arābu Emirātos. Tāpat uzņēmums meklē izplatītājus un sadarbības partnerus ķirurģisko sejas masku un respiratoru izplatīšanai Baltijas valstīs un citās Eiropas Savienības dalībvalstīs, kurās uzņēmumam nav pārstāvju.

Vienlaikus “Covid Laboratory” informēja, ka norit sarunu process ar investoriem, lai vismaz daļu saražoto sejas masku varētu ziedot, tās atdodot bez maksas Latvijas slimnīcām, rehabilitācijas iestādēm un citām iestādēm ar šādu nepieciešamību.

Lēmumu par ražošanas sākšanu kompānija pieņēmusi, ņemot vērā nepieciešamību nodrošināt stabilitāti uzņēmuma piegāžu ķēdēs un atsaucoties uz Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) aicinājumu nodrošināt Latviju ar šeit uz vietas saražotām kvalitatīvām ķirurģiskajām un respiratora tipa sejas maskām.

Uzņēmuma īpašnieks Dāvids Zalāns aģentūrai LETA teica, ka uzņēmums ķirurģisko un respiratora tipa sejas masku ražošanu sāks, tiklīdz būs saņēmta sertifikācija, ka uzņēmums ražo drošas medicīniskās ierīces atbilstoši likumdošanas prasībām. “Patlaban iekārtas vēl nav pabeigtas, to plānots izdarīt apmēram pēc divām nedēļām. Brīdī, kad sāksim ražot, sertifikāciju jau būsim ieguvuši,” viņš sacīja.

Pēc viņa teiktā, patlaban Latvijā nav daudz speciālistu, kas nodrošina attiecīgo sertifikāciju, tie ir “Bureau Veritas Latvia” un citi, ar kuriem “Covid Laboratory” ir kontaktējusies šajā nolūkā. Pēc Zalāna skaidrotā, privātajām kompānijām, kas nodarbojas ar sertificēšanu, ir jāapliecina, ka konkrētā komersanta uzstādītās iekārtas atbilst standartiem ražot tieši tāda veida maskas, kādas uzņēmums apliecinājumā minējis.

Reklāma
Reklāma

Vienlaikus kompānijā informēja, ka ir iecerēts mainīt arī “Covid Laboratory” nosaukumu, lai precīzāk atspoguļotu uzņēmuma īpašnieku un investoru plānus darboties ne tikai ar specifisko aizsargtērpu, sejas masku un koronavīrusa testu izplatīšanu, bet iesaistīties arī medicīnas izstrādājumu ražošanā. Uzņēmuma jaunais nosaukums būs SIA “International Laboratory” un tas orientēsies galvenokārt uz ražošanu un eksportu uz ārvalstu tirgiem.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka “Covid Laboratory” ir reģistrēts 16.martā, un tā pamatkapitāls ir divi eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks un patiesais labuma guvējs ir Dāvids Zalāns.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.