Uzņēmumiem pieejami arvien jauni informācijas avoti par preču importu un eksportu 0

Uzņēmumam, eksportējot vai importējot produktus, nepieciešams uzzināt visu par muitas nodevām, tirdzniecības ierobežojumiem, reģionālajām prasībām un visiem pārējiem aspektiem, kas skar šo jomu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
15 lietas, no kurām jāatbrīvojas līdz Jaunajam gadam
“Viņa orku valodā rupji nolamāja mani un teica, lai vācos ārā!” Latviete piedzīvo nepatīkamu pieredzi “Multilukss” veikalā
“Es tevi gaidu! Kur tu esi?” Miljardieris ierodas uz divkauju pie veikala “Lidl”, uz kuru viņu izsaucis nepamierināts klients
Lasīt citas ziņas

Tāpēc ir izveidoti vairāki rīki, ar kuru palīdzību bez maksas iespējams atrast vajadzīgo informāciju.

Plašas uzziņu iespējas

Šobrīd jau pieejami daudzi un dažādi palīdzības rīki, un, lai neapjuktu to daudzveidībā, noder iespēja konsultēties ar ekspertu. Šādu iespēju interesentiem sniedz Eiropas Biznesa atbalsta tīkls Latvijā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Mēs savā mājaslapā cenšamies ievietot informāciju par jauniem rīkiem, kā arī dažādām informācijas ieguves vietām. Regulāri izstrādājam dažādas faktu lapas, ko iespējams atrast vietnē een.lv/publikacijas/faktu-lapas/. Tāpat arī konsultējam uzņēmumus, kuriem radušies jautājumi par ārvalstu tirgiem. Pie mums vienmēr var meklēt palīdzību, ja rodas problēmas ar kāda rīka izmantošanu,” skaidro Eiropas Biznesa atbalsta tīkla Latvijā pārstāve Ginta Ieva Bikše.

Tirgus piekļuves datu bāze (Market Access Database)

Viens no lielākajiem palīgiem, domājot par preču eksportu no Eiropas Savienības uz trešajām valstīm, ir Eiropas Komisijas izveidotā tirgus piekļuves datu bāze. Tajā var atrast informāciju gan par muitas nodevām, gan nepieciešamo dokumentāciju, gan tirdzniecības ierobežojumiem, kas varētu skart to preču klāstu, ko plānojat eksportēt.

Turklāt datu bāzes mājaslapā pieejama arī videoapmācība latviešu valodā. Kā arī Eiropas Biznesa atbalsta tīkls Latvijā ir sagatavojis īsu pamācību par to, ko šajā datubāzē var atrast, un kā tā jāizmanto. Noteikti vērts pieminēt arī to, ka šīs datu bāzes izmantošanai nav vajadzīga reģistrācija, kas vēl jo vairāk atvieglo tās izmantošanu.

Trade Helpdesk

Trade Helpdesk ir vietne, ko apmeklēt, ja vajadzīga palīdzība eksporta un importa jautājumos. Atšķirībā no iepriekšējā rīka, šis vairāk paredzēts, ja plānots preces importēt uz Eiropas Savienību no trešajām pasaules valstīm.

Lai iegūtu informāciju par ievedmuitas likmēm, tarifiem un sertifikātiem, nepieciešams ievadīt preces kodu, valsti, no kuras to eksportēs, kā arī valsti, kurā to importēs. Ja preces kods nav zināms, to var atrast arī piedāvātajā sarakstā. Arī šo rīku iespējams izmantot bez reģistrācijas.

Reklāma
Reklāma

EuroMED tirdzniecības un investīciju veicināšanas mehānisms

Lai veicinātu investīcijas Vidusjūras reģionā, Starptautiskais Tirdzniecības centrs ar Eiropas Komisijas atbalstu ir izveidojis mehānismu EuroMED. Ar tā palīdzību iespējams iegūt informāciju par tirgu tādās valstīs kā Alžīrija, Ēģipte, Turcija, Maroka u.c.

Turklāt šī mehānisma ietvaros tiek organizēta arī sadarbība ar vietējām varasiestādēm, lai atbildētu uz jautājumiem par uzņēmējdarbību šajā reģionā. Šī rīka izmantošanai, atšķirībā no iepriekš minētajiem, gan nepieciešama reģistrācija, taču tā izmantošana ir bez maksas. Turklāt arī par šo rīku Eiropas Biznesa atbalsta tīkls Latvijā ir sagatavojis pamācību.

Eiropas Savienības – Japānas centrs

Ja par sadarbības partneri izvēlēts kāds Japānas uzņēmums, tad Eiropas Savienības – Japānas centra mājaslapā iespējams atrast plašu informācijas klāstu par uzņēmējdarbībai svarīgām tēmām.

Turklāt lapas sniegtā informācija var noderēt ne tikai uzņēmējiem, bet arī jebkuram citam cilvēkam, kuram interesē ekonomiskā vai politiskā situācija šajā valstī. Līdzīgi kā lielākajai daļai minēto rīku, arī no šīs vietnes informāciju var iegūt bez papildus reģistrācijas.

Informācija par trešo valstu tirgu

Ja tiek meklēta informācija par kādu konkrētu tirgu kādā no trešajām valstīm, lieti noderēs vairākas Eiropas tirdzniecības kameru mājaslapas.

Šādas vietnes izstrādātas, piemēram, tādām valstīm kā Mjanmai, Filipīnām, Kambodžai, Laosai un Vjetnamai. Turklāt papildu informāciju par pārtikas tirgiem trešajās valstīs var meklēt šeit.

Publikācija tiek finansēta no Eiropas Savienības COSME programmas (2014.-2020.)