Pieredze ar alimentu nemaksātājiem 0


Jau tagad VID izmanto virkni rīku labprātīgai vai piespiedu parādu samaksai, sākot ar brīdinājumiem elektroniskajā deklarēšanās sistēmā jeb EDS līdz pat piedziņai, norakstot līdzekļus no kontiem, tiesas ceļā, kā arī saimnieciskās darbības apturēšanai. Kā rāda statistika, no 2013. gada valsts parādu summām ir tendence samazināties, lai gan kopējais parāds, salīdzinot ar 2012. gadu, tāpat ir augstāks un sasniedzis 1,36 miljardus eiro.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Ārsts atnāk ar kafiju, bez steigas…” Paciente dusmīga, kāpēc “Veselības centrs 4” atļaujas necienīt cilvēku laiku
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
7 iemesli, kāpēc jūs nespējat zaudēt svaru pat, ja pārtiekat tikai no vienas salāta lapas
Lasīt citas ziņas

Iespējams, ka par saraksta efektivitāti varētu liecināt pieredze ar uzturlīdzekļu nemaksātājiem. Parādnieku vārdu publiskošana gada laikā palīdzējusi palielināt atgūtās naudas apmēru par vairāk nekā 35%.

Skeptiskas par šādu reakciju arī no uzņēmēju puses gan ir Mazo un vidējo uzņēmumu asociācijas un Tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāves. “Saraksts atvieglos dalību konkursos, iepirkumos, vairs nevajadzēs izziņas, jo informācija ir ērti pieejama, bet tikai prestiža dēļ – domāju, ka tā nav pietiekama motivācija,” spriež A. Lokenbaha.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tas vairāk kalpos kā iespēja paskatīties savu partneru uzņēmumus – ko viņi dara, kā maksā nodokļus,” norāda K. Zariņa un piebilst, ka LTRK vairāk liktu uzsvaru uz padziļinātās sadarbības programmu* jeb tā saukto balto sarakstu, kurā, pēc viņu domām, vajadzētu iekļaut visus nodokļu maksātājus, kas katru gadu no VID saņem pateicības vēstules par veiksmīgu sadarbību un nodokļu samaksu.

* Padziļinātās sadarbības programmu Finanšu ministrija veido kopš 2012. gada ar mērķi veicināt ciešāku un efektīvāku sadarbību starp nodokļu maksātāju un nodokļu administrāciju, mazinot administratīvo slogu. Patlaban tikai 71 Latvijas uzņēmums ir spējis atbilst stingrajiem atlases pamatkritērijiem, reģistrs aplūkojams ministrijas mājaslapā.

Nodokļu parādi

2017. gada 1. aprīlī (eiro) 

1,378 miljardi kopējais nodokļu parāds, t.sk.

893,71 miljons valsts pamatbudžetam,

320,57 miljoni pašvaldību budžetiem,

8,81 miljons nepiedzenamu – no likvidējamiem uzņēmumiem,

779,17 miljoni nepiedzenamu – no parādniekiem, kam nav naudas līdzekļu un mantas.

67,46 miljonu parādam piešķirts pagarinājums.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.