Uzņēmējs: “Krievijas elite vēlas saglabāt varu un turpināt laupīt savu tautu, bet vienlaikus sagaida cieņu no pārējās pasaules” 0

Pasaules ģeopolitiskās realitātes turpina mainīties, un Ukrainas loma šajos procesos kļūst arvien nozīmīgāka. Kā tika apspriests TV24 raidījumā “Kur tas suns aprakts?”, Ukraina pakāpeniski pāriet no pieprasījuma pēc ārējās palīdzības uz pašpietiekamas militārās ekonomikas veidošanu. Šo procesu komentēja politologs Filips Rajevskis, norādot, ka Ukraina kļūst arvien spēcīgāka ne tikai militārā, bet arī ekonomiskā ziņā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

“Es domāju, ka situācija mainās no tā, ka viņi prasa lādiņus, uz to, ka viņi prasa naudu, lai paši spētu ražot nepieciešamo. Militārā ekonomika Ukrainā aug, un viņi kļūst arvien pašpietiekamāki,” norādīja Rajevskis. Šis pavērsiens iezīmē būtisku izaugsmi un apliecina, ka Ukraina spēj pielāgoties un attīstīties, neskatoties uz kara radītajiem izaicinājumiem.

Viena no jomām, kur Ukraina ir panākusi būtiskus rezultātus, ir dronu ražošana. Pēc Rajevska teiktā, Ukrainas spēja izstrādāt un izmantot modernās tehnoloģijas padara to par nozīmīgu spēlētāju globālajā militārajā arēnā.

CITI ŠOBRĪD LASA
“Ja runājam par droniem, Ukraina ir kļuvusi diezgan pašpietiekama. Viņi ražo modernus risinājumus, kas ir kritiski nozīmīgi mūsdienu karā,” uzsvēra Rajevskis.

Arī uzņēmējs Ģirts Rungainis raidījumā skaidri uzsvēra, ka Ukrainas kara cēloņi meklējami Krievijas valdošās elites ambīcijās pārkārtot pasaules kārtību:  “Krievijas elite vēlas saglabāt varu un turpināt laupīt savu tautu, bet vienlaikus sagaida cieņu no pārējās pasaules.” Šāda pieeja gan nenes ilgtermiņa rezultātus, jo Krieviju ierobežo tās demogrāfiskā situācija, tehnoloģiskā atpalicība un neefektīvā pārvaldība.

“Ar šādiem apstākļiem Krievijai nav iespēju ilgtermiņā pārvarēt šīs problēmas,” uzsvēra Rajevskis, piebilstot, ka Ukraina ir kļuvusi par simbolu un piemēru cīņai par pašnoteikšanos.

Viens no svarīgākajiem aspektiem ir Ukrainas karavīru pieredze modernajā karadarbībā. Kā atzīmēja Rajevskis: “Pasaule nekļūst mierīgāka, un uz šādiem cilvēkiem būs nopietns pieprasījums. Viņu prasmes ir neaizvietojamas, ja vēlamies saprast, ko nozīmē mūsdienu karš.”

Ukraina šobrīd ne tikai aizstāv savu neatkarību, bet arī veido nākotnes militāro un ekonomisko spēku. Tās panākumi, jo īpaši modernajā karadarbībā un militārajā ekonomikā, liecina par spēju pielāgoties un augt. Kā uzsvēra Filips Rajevskis: “Šis karš parāda ne tikai Ukrainas spēku, bet arī Krievijas vājumu, kas nākotnē var izraisīt būtiskas pārmaiņas pasaules ģeopolitiskajā ainā.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.