Uzņēmējs Kokins: Redzot, cik daudz naudas tiek drukāts, mūs neizbēgami gaidīs inflācija 34
“Vēsturiski, kad mēs redzam daudz naudas, mēs automātiski sagaidām inflāciju,” TV24 raidījumā “Kur tas suns aprakts?” stāsta uzņēmējs Gatis Kokins.
“Es domāju, ka tas ir bijis lielākais diskusiju objekts pēdējā laikā, redzot, cik daudz naudas tiek drukāts, mūs neizbēgami gaida inflācija,” viņš saka.
Kokins skaidro, kā situācija ir atšķirīga no iepriekšējās krīzes, kur “faktiski galvenais karogs bija taupība. Mēs taupību piedzīvojām arī Latvijā, mēs zinām, cik tas bija toksiski.”
Pašlaik redzams, ka vismaz attiecībā uz iekšējo iekšzemes kopproduktu un bezdarbu – šī krīze Latvijai nav tik toksiska. Tas novērojams arī citās Eiropas valstīs un Amerikā.
“Līdz ar to var šķist, ka naudas drukāšana ir baigais brīnumlīdzeklis un tā kā līdz šim neesam redzējuši būtisku inflāciju, liekas, ka nauda mistiski uzsūcas, varam spekulēt, vai tā nonāk biržās un fondu tirgos, bet tāda klasiskā reakcija, kāda bija iepriekš Vācijā, to mēs neredzam,” uzņēmējs skaidro.
Inflācija sāka kļūt pamanāmāka līdz ar ražotāju un izejmateriālu cenu pieaugumu.
“Skaidrs, ka tas viss translējas arī patēriņa precēs. It kā paredz, ka inflācija uzlēks līdz 5% un pēc tam kritīs līdz normai un dzīvosim komfortablajā 2% inflācijas zonā. Redzēsim, vai tā būs.”