Uzņēmējs Bergs: “Jaunībā ir jāmēģina mācīties smagākas un cietākas lietas, kamēr tev ir elastīgas smadzenes” 99

“Jaunībā ir jāmēģina pēc iespējas mācīties smagākas un cietākas lietas, kamēr tev ir elastīgas smadzenes, lielākas darbaspējas,” tādu padomu TV24 raidījumā “Preses klubs” pauda elektronikas un IT jomu uzņēmējs, AS “SAF Tehnika” valdes priekšsēdētājs Normunds Bergs, diskutējot par izglītību un jauniešu izvēli apgūt humanitārās vai eksaktās zinātnes.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

“Ja ir kaut mazākās cerības vai vēlme iet uz to inženieriju, fiziku, matemātiku, ķīmiju – uz tādām eksaktām lietām, tad to vajag darīt. Jo matemātiķis tajā brīdī, kad viņam atnāk vēlme vai Mūza, var stipri viegli apgūt gan mūziku, gan mākslu un jurisprudenci kā otro – humanitāro izglītību. Es teiktu, to apgūt ir ļoti viegli. Savukārt tajā brīdī, ja tu esi palaidis to momentu garām – sākt pusmūžā kā otru specializāciju apgūt inženieriju, kur ir daudz augstākās matemātikas, lielākā daļa to nespēj!” uzskata uzņēmējs Bergs.

Pāreja no eksaktās jomas uz humanitāro ir “stipri vieglāka”, nekā pretējā virzienā. “Un tā ir taisnība – tu nezini, kur tev dzīve aizies, kādas būs tās profesijas pēc 20 gadiem vai arī 30-40 gadiem. Tā ka tā izglītība – tas, ko tu iegūsti, tie pamati, to tu vari izmantot visu mūžu. Tas ir tas būtiskākais, ko ir vērts saprast,” uzsvēra Bergs. “Pat ne pārāk labs inženieris jebkuros laikos pelnīs jēdzīgu algu! Savukārt ar sliktu mūziķi vai mākslinieku…Nu viņam diemžēl, lai viņš pabarotu sevi, ir jāstrādā ļoti vienkārši darbi, ja viņš nav apguvis neko citu, nu tā ir tā lieta ar humanitārajām profesijām,” sacīja “SAF Tehnika” valdes priekšsēdētājs TV24 raidījumā “Preses klubs”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Runājot par humanitārajām profesijām, uzņēmējs Bergs raidījumā minēja piemēru ar slavenu un populāru prima balerīnu, kuru apbrīno, viņu slavē un intervē, publicē “glancētos žurnālos”, tādējādi radot šķību atspulgu sabiedrībā, ko nozīmē slava un poularitāte, kamēr tā “ļoti lielā masa pazūd un kopumā dzīvo slikti”. “Šeit tās eksaktās profesijas ir gluži pretēji – tiklīdz tu esi apguvis profesiju, tu jau esi uz tādiem cietiem, kārtīgiem pamatiem – tā ir tā starpība,” uzskata Bergs.

Plašāk skatieties pievienotajā video!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.