5. Diēta ir aizsegs kaut kā cita tirgošanai 7
Var tikai apbrīnot dažādu ražotāju izdomu, kārtējo diētu izmantojot konkrētu preču virzīšanai tirgū jeb mārketingam.
Daži pat sper soli tālāk un paši izgudro uztura režīmu, lai pārdotu uztura bagātinātājus, noteikta veida pārtikas produktus, piemēram, kafiju, kā arī traukus, blenderus utt., proti, absolūti nepieciešamas preces un produktus, bez kuriem jaunā diēta nekādi neiedarbosies.
Ksenija Andrijanova kā vienu no piemēriem min Stokholmas diētu, kas tirgo abonementus (iegādājies šādu abonementu un ar noteiktu intervālu saņem savā elektroniskajā pastā uztura ieteikumus, kurus patiesībā ģenerē dators, nevis uztura speciālists, stāsta speciāliste).
“Svaigēšana, veģetārisms, vegānisms, zero waste, dabisks dzīvesveids – tas viss ir ļoti labi, bet daudzi ar šo ētisko uzskatu sistēmu starpniecību pārdod savu preci. Piemēram, vegāniskie produkti ir milzīga, turklāt augoša pārtikas tirgus niša,” stāsta uztura speciāliste.
Uztura speciāliste iesaka
Laba diēta ir tā, ko iesaka diētas ārsts vai uztura speciālists (grūtniecēm vērtīgus padomus var sniegt arī ginekologs, bet noteiktu slimību pacientiem – attiecīgās medicīnas nozares speciālisti). Atšķirībā no diētām, kas sola drīzus panākumus, speciālistu ieteiktās šķitīs garas, garlaicīgas un ķēpīgas.
Proti, neviens neiedos tabulu ar produktiem, kurus ēst un kurus ne. Pašam vien būs jāpārdomā sava ēdienkarte un tās līdzsvarošana, skaitot un aprēķinot kalorijas un salāgojot tās ar enerģijas patēriņu.
Neviens no malas nekontrolēs tievētāja uzvedību, neviens nesitīs pa pirkstiem, ja tie sniegsies pēc zefīra vai burgera, jo kontrole par apēsto un neapēsto būs jāuzņemas pašam, turklāt ilgtermiņā, nevis nedēļu, mēnesi vai pusgadu.
Mūsu eksperte
Ksenija Andrijanova, kvalificēta uztura speciāliste ar bakalaura grādu veselības aprūpē, maģistra grādu uztura zinātnē un maģistra grādu komunikācijas zinātnē