Foto – Shutterstock

Uzmanība jāpievērš arī nelielai asiņošanai 0

Vēdera izejai dažreiz pievienojas pavisam nedaudz asiņu, citu  sūdzību nav. Vai man varētu būt hemoroīdi? 
Agnese Tukumā

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
Bez vainas vainīgs? Mirklī, kad trīs bērnu tēva Artūra kontā ienāca 200 eiro, viņš kļuva par bīstamu krāpnieku! 44
7 iemesli, kāpēc jūs nespējat zaudēt svaru pat, ja pārtiekat tikai no vienas salāta lapas
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
Lasīt citas ziņas

Atbild Juglas medicīnas centra proktologs Vjačeslavs Moisejenko: “Diskomforta, sāpju, zarnu asiņošanas iemesls var būt gan hemoroīdi, gan polipi, gan tāda ļoti grūti ārstējama slimība kā kolīts, ar ko ļoti bieži slimo gados jauni cilvēki, gan ļaundabīgs zarnu audzējs. Ieteiktu noteikti konsultēties ar speciālistu.

Pacientiem pēc 50 gadu vecuma svarīgi veikt bezmaksas slēpto asiņu testu, kā to paredz valsts organizētais kolorektālā vēža skrīnings. Ja šis tests ir pozitīvs, tad pat tādā gadījumā, ja nav nekādu sūdzību par veselību, jāveic padziļinātāka izmeklēšana – kolonoskopija, kas ļauj speciālistam redzēt zarnu no iekšpuses.

CITI ŠOBRĪD LASA

Hemoroīdu rašanās iemesls ir venozās atteces traucējumi, ko var veicināt smags fizisks darbs, mazkustīgs dzīvesveids, neveselīgs uzturs, kas rada aizcietējumus. Hemoroīdi var rasties arī sievietēm grūtniecības laikā, kad strauji palielinās dzemdes izmēri, kas mēdz nospiest mazā iegurņa asinsvadus, īpaši vēnas.

Vēnu sienas ir plānas, tajās ir maz elastīgo šķiedru, tāpēc jau niecīgas spiediena izmaiņas var ievērojami palielināt vēnu tilpumu un tās izplešas. Ja pacientam ir arī saistaudu vājums, ko visbiežāk pārmanto, vēnas var paplašināties arvien vairāk. Visbiežāk paplašinās kāju vēnas, bet tas pats var notikt arī ar zarnas apakšējās daļas venozo jeb hemoroidālo pinumu – vēnu tīklu, kas apjož taisno zarnu, palīdzot noturēt tās saturu. Venozā spiediena palielināšanās vēdera dobumā izraisa vēnu paplašināšanos. Pamazām uz zarnas sienas izspiežas vēnu mezgli, kas var būt iekšēji un ārēji. Iekšējie hemoroīdu mezgli atrodas taisnās zarnas iekšpusē, bet ārējie – ārpusē pie anālās atveres, kur tie traucē visvairāk.

Hemoroīdi izraisa ne tikai diskomfortu, bet arī sāpes, asiņošanu, tajos var rasties iekaisums, pat trombozes. Akūtā gadījumā, kad izspiedies hemoroidāls mezgls, to var ārstēt ar iekšķīgi lietojamām zālēm, svecītēm, ķirurģiskām manipulācijām.

Lai izvairītos no hemoroīdiem vai apturētu slimības attīstību, jāatturas no ilgstošas sēdēšanas, brīvajā laikā vairāk jākustas, jāsporto. Ikdienā jālieto daudz šķidruma, ar šķiedrvielām bagāts uzturs. Ja slimība jau ir smagā stadijā, zāles nelīdzēs – būs vajadzīga operācija.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.