Nostiprina sevi fiziski 0
Oksana ikdienā cenšas turēt savu ķermeni formā – regulāri apmeklē fizioterapiju, ārstniecisko vingrošanu, vēl paralēli nodarbojas ar Japānas loka šaušanu. Tas viss dod jūtamu rezultātu. „Lai man nepasliktinātos esošais veselības stāvoklis, bet tieši otrādi tas uzlabotos, katru dienu jānodarbojas fiziski,” viņa bilst. „Ja es neko nedarīšu, ar vislielāko varbūtību sākšu sliktāk justies. Taču saprotu arī to: lai panāktu uzlabošanos, vajag nodarboties vēl vairāk, un tādu mērķi esmu sev nospraudusi”.
Galvenais – neieslīgt depresijā
Runājot par to, kā Oksanai viņas situācijā izdodas nekrist izmisumā, viņa atbild: „Es, protams, esmu pietiekami emocionāla, bet kas mainīsies, ja ieslīgšu depresijā, sākšu satraukties, raudāt? Tas neko neuzlabos, tieši otrādi – situāciju tikai pasliktinās. Bet mans stāvoklis jau tā ir pietiekami nopietns, lai to vēl vairāk sarežģītu.
Kopš bērnības esmu bijusi cīnītāja. Es, protams, zinu, kas ir panika, bet ar to vajag tikt galā. Jo nekas nemainīsies, ja sāksi satraukties. Ja kaut ko tādu sajūtu, iekšēji sevi nomierinu, cenšos sev paskaidrot, kas notiek konkrētajā brīdī, lai, tā teikt, no stresa atbrīvotos. Kad pieslēdzas galva, tu sāc saprast, ko darīt tālāk. Tikai tā. Kaut kādu emociju pārņemta, bet īpaši panikas varā nonākusi, tu neko neizdarīsi. Tāpēc vajag sevi paņemt rokās.
Ikvienam novēlu nekrist izmisumā, panikā, bet domāt, prātot. Apzināt savu stāvokli. Vispirms pašam sev palīdzēt, tikt galā ar savām iekšējām sajūtām. Izmisums nepalīdzēs – tas tikai visu sarežģīs. Kad mēs sev to iegalvojam, nelāgās emocijas attālinās un uzdrošināmies apsvērt, ko darīt. Pat bezizejas situācijā vienmēr var ko atrast. Vai tad viss pagalam, kad mums aizver ciet zārka vāku? Kā saku – var pieslieties, atspiest šo vāku, paveikt savu un turpināt dzīvot. Vai ne tā?”