“Uzbūvē” cilvēku-robotu 0
Reksam ir mākslīgās rokas, kājas, pēdas, nieres, liesa, aizkuņģa dziedzeris, elpvadi un asinsrites sistēma, pa kuru plūst sintētiskas asinis. Apkārt notiekošo viņš saskata ar tīklenes implantu palīdzību, bet sacīto uzklausa, pateicoties vidusauss implantiem.
Un tas nav viss – Reksa seju klāj mākslīgā āda, viņam ir mākslīgais intelekts un runas sintēzes sistēma, kas ļauj saprast vienkāršus teikumus un atbildēt uz jautājumiem. Rekss staigā un runā. Iepazīstoties viņš stāsta, ka viņam patīk Ralfa Lorēna darinātas drēbes un hip-hopa mūzika. Rekss ir līdz šim pilnīgākais bioniskais cilvēks, kura organisms, kaut mākslīgi radīts, funkcionē gandrīz kā īstam cilvēkam.
Reksa orgāni ir pietiekami labi izveidoti, lai tos teorētiski kā protēzes varētu izmantot cilvēka organismā. “Esam pārsteigti, cik daudz cilvēka orgānu var aizstāt,” britu laikrakstam “The Independent” stāstījis viens no Reksa izstrādātājiem Ričs Volkers. “Reksam gan trūkst dažu dzīvībai svarīgu orgānu, piemēram, vēdera, bet esam pārliecinājušies, ka spējam izveidot aptuveni divas trešdaļas cilvēka ķermeņa.”
Zinātnieki tomēr atzīst, ka viņiem joprojām nav pa spēkam izveidot bionisko cilvēku, kurš apkārtni spētu uztvert līdzvērtīgi cilvēkam. “Jā, ir izstrādāts mehānisms, kas spēj pacelt dažādus priekšmetus, taču šī bioniskā cilvēka rokas nav veiklas, tam nav mīmikas,” piebildis Džona Hopkinsa universitātes profesors Stīvens Hsaijo, uzsverot, ka līdz pilnvērtīga mākslīgā intelekta izveidei vēl garš ceļš ejams. “Diezin vai mūsu dzīves laikā vai mūsu mazbērnu dzīves laikā mēs redzēsim laboratorijas apstākļos perfekti radītu cilvēka ķermeni ar mākslīgo intelektu,” atzīst zinātnieks.