Uzbrukums koncertzālei Maskavā

Uzbrukums koncertzālei, iespējams, ir Putina specdienestu provokācija, lai varētu notikušajā vainot Ukrainu un izsludināt mobilizāciju 130

Teroristiskais uzbrukums Maskavas koncertzālē “Crocus City Hall”, iespējams, ir Krievijas drošības dienestu veikta operācija, lai varētu notikušajā vainot Ukrainu, un gūtu ieganstu jaunam mobilizācijas vilnim.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

“Tā ir apzināta Putina specdienestu provokācija, par kuru starptautiskā sabiedrība jau brīdināja. Kremļa tirāns ar to sāka savu karjeru un ar tādiem pašiem noziegumiem pret saviem pilsoņiem vēlas to pabeigt,” Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes pārstāvja Andrija Jusova teikto citē izdevums “Ukrainska Pravda”.

Kremlis jau iepriekš ir izmantojis teroristu uzbrukumus, kuros bojā gāja liels skaits civiliedzīvotāju, lai panāktu savus mērķus. Piemēram, 1999. gadā Kremlis uzdevumā tika uzspridzināta daudzdzīvokļu māja pie Kaširskas šosejas Maskavā, bet 2002. gadā notika ķīlnieku sagrābšanu mūziklā Nord-Ost, lai attaisnotu Otro Čečenijas karu un agresiju pret Čečenijas tautu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šo versiju ticamu dara arī fakts, ka Krievija jau sākusi meklēt ukraiņu vainu notikušajā. Saskaņā ar Krievijas drošības spēku sniegto informāciju teroristi pēc uzbrukuma koncertzālei esot plānojuši šķērsot robežu ar Ukrainu. Turklāt viņiem esot bijuši kontakti “Ukrainas pusē”.

Saskaņā ar Krievijas tiesībsargājošo iestāžu sniegto informāciju terorakta dalībniekiem “bija kontakti Ukrainas pusē”, kā arī viņi plānoja šķērsot Krievijas un Ukrainas robežu. Pats uzbrukums bija rūpīgi sagatavots.

Šo informāciju plaši izplata Krievija propagandisti.

Jau vēstīts, ka izmeklēšanas komiteja “Telegram” arī informēja, ka izmeklētāji sākuši nopratināt Brjanskas apgabalā aizdomās par terorakta “Krokus Siti Holl” aizturētos.

“Specdienesti Brjanskas apgabalā, netālu no Ukrainas robežas, aizturēja četrus aizdomās turamos no tiem, kuri veica teroraktu koncertzālē “Krokus Siti Holl”. Izmeklēšanas komitejas izmeklētāji sāka ar viņiem strādāt,” teikts ziņojumā.

Izmeklēšanas komiteja izmeklē krimināllietu par teroraktu atbilstoši Krievijas Kriminālkodeksa 205.pantam.

Sestdien Kremļa preses dienests ziņoja, ka Krievijas Federālā drošības dienesta (FSB) direktors Aleksandrs Bortņikovs ziņojis Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam par 11 cilvēku, tostarp visu četru teroraktā tieši iesaistīto teroristu, aizturēšanu.

Jau vēstīts, ka bruņoti uzbrucēji atklāja uguni koncertzālē, kas atrodas Krasnogorskā, 22 kilometru attālumā no Maskavas centra. Apšaude sākās neilgi pirms rokgrupas “Piknik” koncerta, bet vienlaikus citā zālē notika Ļeņingradas apgabala simfoniskā orķestra koncerts.

Atbildību par uzbrukumu uzņēmās teroristu grupējums “Islāma valsts”. “Islāma valsts” kaujinieki “uzbruka lielam saietam (..) Krievijas galvaspilsētas Maskavas nomalē,” teikts grupējuma paziņojumā lietotnē “Telegram”. “Islāma valsts” paziņojumā arī teikts, ka uzbrucēji “droši atkāpās uz savām bāzēm”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.