Naudas jostiņas un slepenās kabatas 0
Stacionāra “Gaiļezers” NMPUK atbildīgā māsa Terēzija Rjabceva mudina cilvēkus izvērtēt, vai tiešām nepieciešams vērtīgās lietas ņemt līdzi uz slimnīcu. Bet reizēs, kad citas izejas nav, aicināt slimnīcas personālu tās nogādāt drošībā – slimnīcas seifā: “Veicot izmeklējumus vai operācijas, rotaslietas jānoņem, taču pacienti to nereti aizmirst izdarīt. Kad mūsu darbinieki atkārtoti pirms manipulācijas lūdz tās noņemt, pacienti satraukumā mēdz aizmirst, kur tās steigā ieliek – kabatā, uz kušetes, maciņā vai vēl kaut kur. Pēc tam sūdzas, ka pazudušas rotas. Man nākas aptaujāt sanitāru, māsiņas, lai noskaidrotu, kur konkrētais pacients rotas ielicis.”
Cilvēki slimnīcā mēdz nonākt ar prāviem naudas līdzekļiem. Vecāka gadagājuma vientuļie cilvēki savus iekrājumus un vērtslietas nevēlas atstāt mājās, jo baidās tikt apzagti. “Reiz bija gadījums, kad sanitārs, veicot aprūpi, ieraudzīja, ka paciente sev zem krūtīm jostiņā iešuvusi 3500 latu. Nekavējoties izsauca mani, skaitījām naudu, dokumentējām un nogādājām seifā,” stāsta Terēzija. Cits cilvēks slimnīcā nonācis īsi pēc dzīvokļa pārdošanas – ar 28 000 eiro rokās.
Nepatīkama situācija radusies, kad kādas pacientes tuvinieki uzstājuši, ka viņas jakā iešūtajās slepenajās kabatās esot bijis 100 eiro, bet pēc pabūšanas slimnīcā naudas tur vairs it kā neesot bijis. “Mēs neko pierādīt nevaram, taču šaubos, vai pusotras stundas laikā, ko paciente šeit pavadīja, vairāku slimnīcas darbinieku klātbūtnē kāds no viņiem būtu skaisti atārdījis kundzes jakas slepeno kabatiņu. Nestāstu to, lai kādu attaisnotu, vienkārši vēlos, lai cilvēki saprot, ka reizēm šīs lietas aiziet līdz absurdam un traucē veikt mūsu tiešos pienākumus.” Atbildīgā māsa norāda, ka aizdomas par vienu rada šaubas par visu kolektīvu kopumā, tāpēc paši darbinieki nav ieinteresēti, lai viņu vidū būtu kāds negodīgais.