Kā ir citās slimnīcās 0
Arī Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā (TOS) un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) stacionāra “Gaiļezers” Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā (NMPUK) kārtība līdzīga. Par pacientam piederošajām mantām slimnīcas atbildību uzņemas, ja slimnieks nav pie apziņas vai nav rīcībspējīgs, vai arī tad, ja pats izsaka šādu vēlēšanos. Pacienta apģērbs tiek iepakots atsevišķā maisā, tam pievieno pacienta identifikatoru un sarakstu ar visām maisā esošajām lietām. Pēc tam tās nodod mantu glabātavā, bet izsniedz, pacientam izrakstoties.
Tāpat arī ar mantiskajām vērtībām, kuras gan glabā atsevišķi no drēbēm – slimnīcas seifā. Pacients ar parakstu apliecina, ka nodevis glabāšanai konkrētās lietas, un tās nonāk slimnīcas seifā. Laikā, kamēr pacienti nav rīcības spējīgi un nav pie pilnas apziņas, viņu mantas, aizpildot aktu un veicot atzīmi slimnīcas žurnālā, līdz pēdējam sīkumam un monētai uzskaita uzņemšanas nodaļas darbinieki. Gaiļezera slimnīcā tas tiek darīts videonovērošanas kameru redzeslokā, un dokumentu paraksta gan slimnīcas, gan neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pārstāvji, kas pacientu ieveduši.
Mantiskās vērtības pacientam atdod tūlīt pēc rīcībspējas un apziņas atgriešanās vai uzglabā ilgāk, ja pacients tā vēlas. Vērtslietas Gaiļezerā sākotnēji tiek ievietotas slēdzamās atvilktnēs. “Bieži vien cilvēks jau pēc pāris stundām dodas prom, tāpēc mantas viņam varam atdot operatīvi,” skaidro Gaiļezera NMPUK atbildīgā māsa Terēzija Rjabceva. Ja pacients slimnīcā tomēr tiek stacionēts, mantas nonāk seifā.