Latvijas Valsts un Ministru prezidenta Kārļa Ulmaņa apbalvošana ar Ungārijas Nopelnu Lielkrustu ar Svētā Stefana kroni.Blakus Ulmanim  – Latvijas ārlietu ministrs Vilhelms Munters un Ungārijas sūtnis Latvijā Bela Tereks 1939. gada 18. novembrī.
Latvijas Valsts un Ministru prezidenta Kārļa Ulmaņa apbalvošana ar Ungārijas Nopelnu Lielkrustu ar Svētā Stefana kroni.Blakus Ulmanim – Latvijas ārlietu ministrs Vilhelms Munters un Ungārijas sūtnis Latvijā Bela Tereks 1939. gada 18. novembrī.
Foto: Eduards Kraucs

Sadarbojās ar okupantiem 15

Pēc Latvijas okupācijas K. Ulmanis nolēma palikt Valsts prezidenta amatā un sadarbojās ar padomju okupantiem. Viņš parakstīja un izsludināja likumus, kuri palīdzēja iznīcināt Latvijas neatkarību. Laika sprīdī līdz 1940. gada 21. jūlijam, kad steigā un pretlikumīgi ievēlētā Saeima pieņēma lēmumu par Latvijas pievienošanos Padomju Savienībai, bet Ulmanis jau bija zaudējis Valsts prezidenta amatu, viņš izsludināja vairāk nekā 50 likumus. Tādā veidā Ulmanis stiprināja padomju varu un līdz ar to okupācijas režīmu. Tā bija grūti aptverama politiskā tuvredzība, kuras kaitējums Latvijas interesēm joprojām ir jūtams. Vairāki Krievijas vēsturnieki un starptautisko tiesību speciālisti veikli izmanto šo sadarbības faktu, lai vispār mēģinātu noliegt Latvijas okupāciju.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
TV24
“Es neticu šādām sakritībām!” Slaidiņam aizdomas raisa ASV prezidenta Baidena pēkšņie lēmumi par Ukrainu un Trampa klusēšana
Kokteilis
Viņos mīt neapdzēšama uguns! 5 datumos, kuros dzimuši paši karstasinīgākie partneri
Lasīt citas ziņas
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.