Uz kuriem pirkstiem nedrīkst nēsāt gredzenus: tas var kaitēt jūsu veselībai 0
Skaistas sieviešu rokas bieži tiek asociētas ar gredzeniem pirkstos. Arī vīrieši mēdz izvēlēties šīs rotas, tomēr salīdzinoši retāk, protams, ja vien vīrietis nav precējies un nevalkā laulības gredzenu.
Līdz ar aktuālajām modes tendencēm mainās arī gredzenu mode – to izskats, izmērs un pat valkāšanas veids. Taču, vai mēs aizdomājamies, ka patiesībā kā gredzena, tā pirksta izvēle ir ļoti nozīmīgi faktori, kas būtu jāņem vērā pirms tam, kā pirkstā uzvilkt gredzenu?
Amerikāņu medicīnas asociācija nesen nopublicēja pētījumu, ko veicis Kanzasas universitātes doktors E. Gre Dimond, kurš savā izmeklējumā pētījis aktīvos punktus cilvēka ķermenī, kas var izraisīt kā labvēlīgas, tā nelabvēlīgas izmaiņas uz organismu un veselību. Pētījumā minēts, ka 40 līdz 80 šo nozīmīgo punktu atrodas tieši uz roku pirkstiem, bet pavisam cilvēka ķermenī šādu punktu ir vairāk nekā 500.
Starp slimībām, kuras mūsdienās prot ārstēt ar akupunktūras metodi, ir tādas nopietnas saslimšanas kā sirds un asinsvadu slimības, neiroloģiskās, laringīts, galvas sāpes, migrēna, traucētas kustības, angīna, apsaldēšanās, bronhiālā astma un daudzas citas. Un gredzeni, kurus mēs valkājam pirkstos, var provocēt jebkuru no šīm saslimšanām, kā arī – palīdzēt tās ārstēt.
Laulības gredzens
Laulības gredzenu ierasti valkā uz ceturtā pirksta – Eiropā to lielākoties valkā uz kreisās rokas ceturtā pirksta, bet gadījumos, kad notikusi šķiršanās vai mīļotais cilvēks ir gājis bojā – to pārliek uz labās rokas ceturtā pirksta. Dažās citās valstīs laulības gredzenus nēsā uz labās rokas ceturtā pirksta, bet šķiršanās vai nāves gadījumā to vienkārši noņem un vairs nevalkā. Taču velti. Kā izrādās, uz cilvēka abu roku ceturtajiem pirkstiem atrodas punkti, kas ir atbildīgi par seksuālo enerģiju un veselību, un gredzens, atrodoties uz šiem pirkstiem, var to palīdzēt uzturēt visu cilvēka dzīvi. Tiesa, netiek ieteikts nēsāt gredzenu tādā gadījumā, ja tas ir kļuvis par mazu – šajā gadījumā tas traucē kā asinsritei, tā asinsspiedienam un skāde ir daudz lielāka nekā ieguvums.
Gredzens uz vidējā un rādītājpirksta
Savukārt gredzeni uz vidējiem pirkstiem rūpējas par sirds un asinsvadu un endokrīnās sistēmas veselību.
Rādītājpirksts ir saistīts ar mugurkaulu, bet gredzens, kas cieši aptver šo pirkstu, var provocēt radikulītu un osteohondrozi.
Gredzens uz mazā pirkstiņa
Gredzens uz rokas mazā pirkstiņa ir atbildīgs par kuņģa un zarnu trakta darbību. Ja jūs bieži ciešat no kuņģa sāpēm vai dedzināšanas – uzvelciet uz mazā pirkstiņa gredzenu (galvenais, lai izmērs būtu atbilstošs – ne par lielu, ne mazu) un pavērojiet, kāds būs rezultāts tuvāko mēnešu laikā.
Gredzens uz īkšķa
Tāpat tiek uzskatīts, ka gredzens uz īkšķa ir sava veida neprecēto cilvēku simbols. Bet šis pirksts ir saistīts ar Veneru, bet gredzens uz tā – bloķē šo enerģiju. Citiem vārdiem runājot, sieviete, kas nēsā gredzenu uz īkšķa, kā uzskata ezoteriķi, nespēj iemīlēties un pievērst sev uzmanību.
Dodoties pie miera – gredzeni jānovelk!
Savukārt Vašingtona institūta Neirofizioloģiskā centra pētījums pierādījis, ka pastāvīga gredzenu valkāšana nav vēlama. Tāpēc tiek ieteikts gredzenus, dodoties gulēt, novilkt. Bioloģiski aktīvajiem ķermeņa punktiem ir nepieciešama atpūta.
Savukārt Keio universitātes pētījumā, kas publicēts izdevumā “American Journal of Ethnomedicine”, tiek minēts, ka ilgstoša gredzena valkāšana uz mazā pirkstiņa var izraisīt divpadsmitpirkstu zarnas iekaisumu, bet, ja gredzens uz pirksta atrodas cauru diennakti, sievietēm ir risks iegūt dažādas ginekoloģiska rakstura problēmas. Turklāt vairāku gredzenu valkāšana uz viena pirksta tiek pieļauta vien 5–6 stundas, ne ilgāk, citādi nopietni var tikt traucēta normāla organisma funkcionēšana, tajā skaitā var tikt izraisīti pat sirds ritma un elpošanas traucējumi.