Uz Itālijas robežu Alpos nosūta papildus policistus, kur notiek sadursmes ar imigrantiem 3
Francija nosūtīs policijas un žandarmērijas papildspēkus uz Francijas un Itālijas robežu Alpos, kur galēji labējie grupējumi un imigrantu aizstāvji aktīvi izvērtuši protestus, pirmdien paziņojis Francijas iekšlietu ministrs Žerārs Kolons.
Galēji labējie grupējumi un aktīvisti, kas aizstāv imigrantus, ir pārvērtuši kalnu pārejas par skatuvi provokācijām un savas nostājas demonstrēšanai, norādīja Kolons.
“Saskaroties ar šo nepieņemamo rīcību”, Kolons paziņoja, ka uz robežu tiks nosūtīti ievērojami policijas un žandarmērijas papildspēki.
Papildspēki nodrošinās, ka robežkontrole tiek respektēta, piebilda ministrs.
Sestdienas vakarā un svētdienas rītā nelielas franču galēji labējās organizācijas biedri nobloķēja vienu no galvenajām kalnu pārejām sešus kilometrus no Itālijas robežas, apgalvojot, ka tas ir “stratēģisks punkts nelegālajā imigrācijā”. Galēji labējo rīcība izraisīja asu reakciju no imigrantu tiesību aizstāvju puses.
Svētdienas pēcpusdienā franču un itāļu imigrantu tiesību aizstāvji kopā ar aptuveni 30 nelegālajiem imigrantiem devās gājienā pāri robežai, ceļā iesaistoties nelielās sadursmēs ar tiesībsargājošo iestāžu darbiniekiem, ziņoja avots policijā.
Francijas Iekšlietu ministrija paziņoja, ka pastrādāta “vardarbība pret drošības spēkiem un sabojāts žandarmērijas spēkrats”.
Tūkstošiem nelegālo imigrantu, pārsvarā jauni vīrieši no Āfrikas rietumiem, pēdējos gados šķērsojuši kalnus, lai nokļūtu Francijā. Pēdējos mēnešos nelegālo imigrantu skaits pieaudzis. Vairums no tiem, kas pēdējā laikā šķērsojuši robežu, ir no Francijas bijušajām kolonijām – Gvinejas vai Kotdivuāras.
Tikai neliels skaits šo nelegālo imigrantu var cerēt iegūt bēgļu statusu. Vairums no viņiem iekļaujas tā dēvēto ekonomisko migrantu kategorijā.
Jau vēstīts, ka Francijas parlamenta apakšpalāta Nacionālā sapulce svētdienas vakarā atbalstīja pretrunīgi vērtēto likumprojektu, kas paredz padarīt stingrāku imigrācijas politiku un raisījis nepieredzētu šķelšanos valsts prezidenta Emanuela Makrona dibinātajā partijā “Republique En Marche” (“Uz priekšu, Republika!” – REM).
Kolons norādīja, ka jaunā likuma mērķis ir “labāk kontrolēta” imigrācija, no 12 līdz sešiem mēnešiem samazinot gaidīšanas laiku uz patvēruma lūguma izskatīšanu, kā arī atvieglojot “ekonomisko migrantu” deportēšanu.
Valdība likumprojektu ir aizstāvējusi kā līdzsvarotu, lai arī labējie uzskata, ka tas varēja būt bargāks, bet kreisie to uzskata par pārāk represīvu.