Uz augšu vai leju? Kā pareizi pie apģērba spraust sarkanbaltsarkano lentīti? 54
Šķiet, šī diskusija uzvirmo katru gadu ap šo laiku – kā tad pareizi pie apģērba spraust sarkanbaltsarkano lentīti? Atkārtošana esot zināšanu māte, vai ne?
Kad pirms vairāk nekā 10 gadiem Aizsardzības ministrija (AM) pirmo reizi aicināja pirms Lāčplēša dienas un Latvijas dzimšanas dienas 18.novembrī pie apģērba piespraust lentīti mūsu karoga krāsās, tad šāds jautājums netika uzdots.
Patiesībā noteiktu standartu nav – vai lentītes stūriem jābūt uz augšu kā “V” burtam (no vārda “victory” – uzvara) vai arī uz leju vai vēl kā citādi. Vairākkārt gan piekrišanu izpelnījusies tieši versija, ka lentītei jāveido pieminētais “V” burts.
Lentīti savas valsts karoga krāsas pie apģērba 1919.gadā sēja Latvijas karavīri. Gandrīz 100 gadu senajos notikumos tad arī meklējama šī simbola vēsture un galvenā doma – atpazīt savējos.
“Latvijas armijā brīvprātīgi iestājās ārkārtīgi daudz cilvēku, it sevišķi Bermontiādes laikā. Un Latvijas valsts nespēja visiem nodrošināt formas tērpus. Lai karavīri rudenī, tumšā varētu viens otru atpazīt un saprast, vai tie ir savējie vai svešie, tad viņi bieži vien darināja auduma lentītes, ko lika ap roku, pie formas tērpiem, lai negadītos nelaimes gadījumi,” Latvijas Televīzijā stāstīja Latvijas Kara muzeja pārstāvis.