Uz “Altum” atbalstu energoefektivitātes uzlabošanai uzņēmumi varēs pieteikt arī nedzīvojamās ēkas 0

“Attīstības finanšu institūcija “Altum”” (“Altum”) uzņēmumiem un iestādēm, kas vēlas veikt energoefektivitātes uzlabojumus, no šā gada 1.oktobra piedāvās aizdevumus nedzīvojamo ēku jaunbūvei vai renovācijai, aģentūru LETA informēja “Altum” pārstāvji.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Viena projekta realizācijai būs pieejams finansējums līdz 2,85 miljoniem eiro, paredzot 15% paša uzņēmuma līdzdalību. Kopējais “Altum” finansējums šīm energoefektivitātes paaugstināšanas aktivitātēm ir 30 miljoni eiro.

“Altum” aizdevums būs pieejams gan privātiem uzņēmumiem, gan valsts un pašvaldības uzņēmumiem, kuri vēlas nodrošināt pakalpojumus būtiski energoefektīvākā ēkā – birojā, noliktavā, ražotnē, viesnīcā, veikalā u.c. Būtiskākais, lai plānotās energoefektivitātes paaugstināšanas aktivitātes atmaksājas, ļauj ietaupīt izdevumus un ilgtermiņā veicina arī peļņu.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Latvijā ir liels biroju telpu un industriālo ēku pieprasījums, vienlaikus ir pietiekams daudzums nedzīvojamo ēku, kurām ir nepieciešama rekonstrukcija, lai tās būtu energoefektīvas un saimnieciskajā darbībā efektīvi izmantojamas. Līdz ar to šis jaunais piedāvājums atsevišķi vai kombinācijā ar citiem “Altum” finanšu instrumentiem energoefektivitātes paaugstināšanā veicinās uzņēmumu finansiālos un reputācijas ieguvumus, kā arī sniegs acīmredzamu ieguldījumu klimata problēmu risināšanā,” sacīja “Altum” Uzņēmumu energoefektivitātes daļas vadītājs Edgars Kudurs.

Viņš piebilda, ka interese veikt energoefektivitātes uzlabojumus pieaug gan privāto uzņēmumu, gan valsts un pašvaldību iestāžu sektorā. “Šobrīd jau vairāk nekā 30 dažādu nozaru un lieluma uzņēmumiem ir piešķirts mūsu “zaļais” finansējums kopumā 15 miljonu eiro apmērā. Aiz šīm investīcijām stāv samazināts enerģijas patēriņš, kas rezultējas gan finansiālā ieguvumā, gan augošā konkurētspējā un “zaļākā” saimniekošanā, kas ir tikpat būtiski kā finansiālie ieguvumi. Uzņēmējdarbība visā pasaulē ietekmē globālos klimata procesus, līdz ar to ikvienam ir jādomā, kā gudri izmantot ilgtspējīgus risinājumus un tādējādi būt sociāli atbildīgi,” sacīja Kudurs.

Finansējums energoefektivitātes paaugstināšanas aktivitātēm ir pieejams vairākās “Altum” programmās un izmantojot dažādus finansējumu avotus. Valsts atbalsta programmās pieejamais finansējums uzņēmumu energoefektivitātes paaugstināšanas projektiem, tostarp energoservisa kompānijām (ESKO) ir pieejamas pateicoties “Altum” “zaļo” obligāciju emisijā iegūtajiem finanšu resursiem 20 miljonu eiro apmērā. Savukārt grants energoefektivitātes projektu izstrādei ir piešķirts Eiropas Investīciju bankas un Eiropas Komisijas projekta “Horizon 2020” ietvaros.

“Altum” ir valsts kapitālsabiedrība, kas ar valsts atbalsta finanšu instrumentu palīdzību sniedz atbalstu noteiktām mērķa grupām finanšu instrumentu veidā (aizdevumi, garantijas, ieguldījumi riska kapitāla fondos u.c.), konkrētu programmu ietvaros, papildinot to arī ar nefinanšu atbalstu (konsultācijas, mentorings), kā arī realizējot citas valsts deleģētas funkcijas. “Altum” 40% akciju turētājs ir Finanšu ministrija, 30% akciju turētājs – Ekonomikas ministrija un 30% akciju turētājs – Zemkopības ministrija. “Altum” obligācijas ir iekļautas biržas “Nasdaq Riga” parāda vērtspapīru sarakstā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.