Foto: Shutterstock

Urologs: “Lauciniekiem ir mazāks urīnpūslis”. Par ko liecina bieža un reta čurāšana 1

Kādam uz tualeti vajag aiziet teju visur, kur gadās iegriezties, bet cits lepni paziņo: man ir izturīgs urīnpūslis, čurāju tikai divreiz dienā. Ko pēc urīna izdalīšanās biežuma, daudzuma un krāsas var spriest par veselības stāvokli?

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
TV24
“Es neticu šādām sakritībām!” Slaidiņam aizdomas raisa ASV prezidenta Baidena pēkšņie lēmumi par Ukrainu un Trampa klusēšana
RAKSTA REDAKTORS
“Ārsts atnāk ar kafiju, bez steigas…” Paciente dusmīga, kāpēc “Veselības centrs 4” atļaujas necienīt cilvēku laiku
Lasīt citas ziņas

Ja cilvēkam nav veselības problēmu, viņš fiziski smagi nestrādā, nesporto un stipri nesvīst, atkarībā no ķermeņa svara dienas laikā vajadzētu izdzert 1,5–2 l ūdens un pat vairāk, bet izčurāt apmēram 400 g mazāk. Ja bijuši nierakmeņi un urīnceļu iekaisumi, jāuzņem vismaz 500 ml vairāk šķidruma. Pieticīgi dzerot, urīns ir koncentrēts, kairina urīnpūsli, kas ar laiku var veicināt pat audzēja veidošanos.

Urīnpūšļa tilpums mēdz svārstīties no 200 līdz 450 gramiem. Kad tas piepildījies, rodas nepieciešamība čurāt. Ja kopējais urīna daudzums ir apmēram divi litri, normāli būtu čurāt 6–7 reizes dienā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tomēr ambulances “Uro” urologs Armands Bāliņš uzsver, ka nepastāv vienotas normas, cik bieži būtu jāiztukšo urīnpūslis. Svarīgāks rādītājs ir kopējais izdalītā urīna daudzums.

Katra individuālo čurāšanas grafiku nosaka diennaktī uzņemtā šķidruma un saražotā urīna daudzums, kā arī fiziskā aktivitāte. Apmēram 500 ml šķidruma dienas laikā izdalās elpojot un svīstot, bet lielas fiziskas piepūles gadījumā – vairāk.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.