Foto-Flickr/alexik

Urīna nesaturēšana ir ārstējama 0

“Labdien,esmu sieviete, man ir 59 gadi. Jau daudzus gadus mokos ar urīna nesaturēšanu.Viss sākās pēc dzemdībām, kuras bija smagas  pēc tām sākās urīna nesaturēšana.Visu pasliktināja smags fizisks darbs… Urīna nesaturēšana ir diezgan smaga, jo sanāk uzsūcošos līdzekļus mainīt vairākas reizes dienā. Ja nesanāk laikus nomainīt, viss satek biksēs un tā rodas diskomforts, šo lietu pasliktina arī stress. Lieta tāda, ka nezinu ar ko sākt, liekas, ka neko nevarēs līdzēt, jo ir ielaists. Šobrīd esmu sadūšojusies, bet nezinu, kādas procedūras man nepieciešamas veikt, lai varētu uzsākt ārstēšanu?”

Reklāma
Reklāma

Atbild ginekoloģe Daiga Baranovska.

Kokteilis
Slinks vīrietis ir nopietna problēma ģimenē… 5 slinkākās zodiaka zīmes vīriešu vidū
Kokteilis
“Nav jau nekādu noslēpumu” – Dārta Daneviča atklāj, kāpēc nolēmusi pamest Dailes teātri
Veselam
8 iespaidīgas lietas, ko kurkuma dod veselībai. Tostarp efektīvi palēnina novecošanos 1
Lasīt citas ziņas

Urīna nesaturēšana ir viena no medicīnas problēmām, ko daudzi cilvēki, īpaši sievietes gados, uzskata par, ja tā var izteikties, “vecumam piederīgu” normu, nevis slimību. Tomēr to var un vajag izārstēt. Jo, lai kādi arī nebūtu tās cēloņi, gadiem ejot, nekas pats no sevis nepāriet, bet tieši otrādi –  lēnāk vai straujāk situācija pasliktinās. Labā ziņa šajā stāstā tomēr ir tā, ka lielāko daļu gadījumu var samērā veiksmīgi ārstēt arī ielaistās stadijās.

Urīna nesturēšanai var būt vairāki iemesli, un atbilstoši tiem, izmanto arī atšķirīgas ārstēšanas taktikas. Ja ir anatomiskas izmaiņas, ko novēro slodzes inkontineces gadījumā (sievietēm menopauzē lielākā daļā gadījumu), ārstēšana ir veiksmīga ar dažādu ķirurģisku manipulāciju palīdzību. Stresa inkontineces gadījumā veiksmīgāk tiek lietota medikamentozā ārstēšana. Jauktas izcelsmes inkontineces pacientiem nereti nākas dažādas ārstēšanas metodes kombinēt. Bez tam nereti līdz ar urīna nesaturēšanu atklājas arī kādas blakus saslimšanas, piemēram, urīnceļu infekcijas, kas var sūdzības pastiprināt un kas bieži vien ir jāizārst,ē pirms uzsāk tieši inkontineces terapiju.

CITI ŠOBRĪD LASA

Latvijā ar šīs problēmas diagnostiku un ārstēšanu pamatā nodarbojas ginekologi (sievietēm) un urologi (abiem dzimumiem). Lai precizētu jūsu konkrēto situāciju un saprastu, kā to labāk koriģēt, vispirms nepieciešama ginekologa konsultācija. Ja ārstēšana būs ginekologa kompetencē, tad ārsts jums jau uzreiz varēs izskaidrot gan kas darāms, gan kur to labāk veikt. Savukārt, ja par urīna nesaturēšanas patieso iemeslu radīsies šaubas, tālāk nepieciešama urologa konsultācija, kas, veicot papildus izmeklējumus, precizē situāciju un nozīmē ārstēšanu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.