Ungārijas ārlietu ministrs Pēters Sijārto.
Ungārijas ārlietu ministrs Pēters Sijārto.
Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Ungārija: Neveiksmīgās migrācijas politikas dēļ aug terorisma draudi 2

Migrācijas politika visā pasaulē ir bijusi neveiksmīga un novedusi pie terorisma izplatīšanās, piektdien ANO Ģenerālajā asamblejā paziņoja Ungārijas ārlietu ministrs Pēters Sijārto.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Viņš sacīja, ka starptautiskajai sabiedrībai ir jāliek saprast, ka nav nekāda attaisnojuma robežu pārkāpšanai starp divām mierīgām valstīm, un jādara viss iespējamais, lai paturētu migrantus un bēgļus iespējami tuvāk viņu valstīm.

“Nekontrolētā un neregulētā masveida migrācija ir devusi iespēju teroristu organizācijam sūtīt savus kaujiniekus un savus teroristus uz citām valstīm un kontinentiem,” sacīja Sijārto.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš piebilda, ka Ungārija ir “kristīga valsts”, un pauda vilšanos par to, ka Starptautiskā krimināltiesa nav atbildējusi uz šīs valsts prasībām ierosināt lietu pret džihādistu grupējumu “Islāma valsts” par kristiešu vajāšanu. Sijārto sacīja, ka šī ANO rīcības trūkuma dēļ Ungārija ir izveidojusi īpašu sekretariātu, lai novērotu kristiešu vajāšanu visā pasaulē un palīdzētu viņiem.

Ungārijā 2.oktobrī notiks referendums par Eiropas Savienības (ES) imigrantu kvotu plānu, kuram Ungārijas valdība kategoriski nepiekrīt. Referendumā pilsoņiem tiks uzdots jautājums, vai vajadzētu ES ļaut “noteikt obligātu tādu personu, kas nav Ungārijas pilsoņi, izmitināšanu Ungārijā bez parlamenta piekrišanas”.

Cilvēktiesību organizācijas ir kritizējušas šo referendumu kā tādu, kas uzkurina ksenofobiju un neiecietību. Sijārto ceturtdien preses konferencē noraidīja šo kritiku.

“Starptautiskajās tiesībās ir ļoti skaidri pateikts, ka tiesības uz drošu dzīvi ir cilvēktiesības. Tomēr cilvēktiesības nav izvēlēties valsti, kur jūs gribētu dzīvot,” sacīja Sijārto.

Ungārijas premjerministra Viktora Orbāna valdība pērn septembrī balsoja pret ES plānu sadalīt pa pārējām valstīm 160 000 patvēruma meklētāju, kas nelegāli ieradušies Itālijā un Grieķijā, tomēr Briseles priekšlikumu vairums dalībvalstu atbalstīja.

Ungārija pērn apstrīdēja ES Tiesā Luksemburgā šo kvotu plānu. Budapešta skaidro, ka plāns pārkāpj nacionālo suverenitāti un ka valstī, uzdodoties par patvēruma meklētājiem, var ierasties teroristi.

Orbāns ceturtdien paziņoja, ka ES ir jāaiztur un jādeportē visi nelegālie imigranti, un viņi jāizvieto ES uzraudzītās bēgļu nometnēs ārpus bloka robežām, kur viņi tad varētu iesniegt lūgumu pēc patvēruma.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.