Foto: AP/Scanpix/LETA

Ukrainu pametuši vairāk nekā trīs miljoni bēgļu 0

Kopš Krievijas iebrukuma sākuma 24.februārī Ukrainu pametuši vairāk nekā trīs miljoni cilvēku, no kuriem gandrīz puse ir nepilngadīgas personas, liecina jaunākie ANO dati.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

“Mēs esam sasnieguši trīs miljonu atzīmi, runājot par cilvēku kustību no Ukrainas,” žurnālistiem paziņoja ANO Starptautiskās Migrācijas organizācijas (IOM) preses pārstāvis.

Nepilnas trīs nedēļas pēc iebrukumu, “ar saknēm izrautas trīs miljoni dzīvju. Trīs miljoni sieviešu, bērnu un viegli ievainojumu cilvēku ir šķirti no saviem tuviniekiem,” tviterī norādīja IOM vadītājs Antonio Vitorino.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš uzsvēra, ka Ukrainā nekavējoties jāpārtrauc karadarbība.

ANO bēgļu lietu aģentūra UNHCR aplēsusi, ka Ukrainu pametuši 2,9 miljoni cilvēku un vairāk nekā puse no viņiem devušies uz Poliju.

ANO Bērnu fonds (UNICEF) tikmēr ziņoja, ka vairāk nekā 1,4 miljoni no bēgļiem ir bērni.

“Vidēji katru dienu pēdējās 20 dienās Ukrainā par bēgļiem kļuvuši vairāk nekā 70 000 bērnu,” žurnālistiem Ženēvā sacīja UNICEF preses pārstāvis Džeimss Elders.

Tas atbilst aptuveni 55 bērniem minūtē jeb gandrīz vienam bērnam sekundē.

Elders norādīja, ka pasaule nav pieredzējuši šādu bēgļu krīzi kopš Otrā pasaules kara, un nekas neliecina, ka bēgļu plūsma pierimtu.

“Kā visi bērni, kurus karš un konflikti padzinuši no savām mājām, ukraiņu bērni, ierodoties pierobežas valstīs, pakļauti ievērojamam riskam tikt nošķirtiem no ģimenes, vardarbībai, seksuālai izmantošanai un kontrabandai,” brīdināja Elders.

“Viņiem izmisīgi nepieciešama drošība, stabilitāte un bērnu aizsardzības dienesti, sevišķi tiem, kuri ceļo bez pavadoņiem vai tikuši nošķirti no savām ģimenēm,” skaidroja Elders, kurš nupat atgriezies Ženēvā pēc divām nedēļām Ļvivā, Ukrainas rietumos.

Viņš norādīja, ka situācija Ukrainā ir vēl drūmāka. Elders stāstīja, kā redzējis bērnu ārstus, kuri izmanto uzlīmes, lai sašķirotu karā ievainotos bērnus pēc traumu smaguma.

Reklāma
Reklāma

“Zaļa uzlīme bērnam nozīmē ievainots, bet mēs viņu atstāsim, dzeltena uzlīme bērnam nozīmē, ka nepieciešama uzmanība, sarkana uzlīme bērnam nozīmē, ka steidzami nepieciešama kritiska uzmanība,” stāstīja Elders.

“Un, kad pediatri ir spiesti bērnam uzlīmēt melnu uzlīmi, tas nozīmē, ka bērns ir dzīvs, bet viņam nepievērš uzmanību, jo nav resursu un šis bērns mirs,” sacīja Elders.

SAISTĪTIE RAKSTI