Ukrainas separātisti negrasās padoties; ieņem arī Horļivkas pilsētu 3
Ukrainas ausrumos esošajā Horļivkas pilsētā separātistiem izdevies ieņemt vietējās milicijas ēku. Turklāt tagad viņi uzsākuši ceļu uz vietējās pašvaldības namu, informē Ukrainas ziņu aģentūras.
Milicijas ēku separātisti ieņēma pēc tam, kad bija to apmētājuši ar akmeņiem un degmaisījumiem. Kaut arī Horļivkas milicijas priekšnieks sākotnēji atteicās pamest savu posteni, nevēloties pieļaut, ka milicijas ieroči nonāk separātistu rokās, pēdīgi viņam tomēr nācās piekāpties. Viņš tika piekauts. Satrakojušais pūlis gribēja ar milicijas priekšnieku izrēķināties turpat uz vietas, taču neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādei izdevās viņu aizvest uz slimnīcu.
Pēc milicijas ēkas ieņemšanas separātistu grupējuma līderi uzrunā pie ēkas sanākušajam pūlim paziņoja, ka par vietējās milicijas priekšnieku iecēluši kādu vīru no savām rindām. Separātistu pārstāvji arī aicināja vietējos iedzīvotājus uz milicijas ēku nest smilšu maisus un riepas, lai ap namu izveidotu barikādes. Tāpat separātistu grupējums uzsāka ceļu uz Horļivkas mēriju, lai ieņemtu arī to.
Ukrainas pagaidu prezidenta Oleksandra Turčinova solītās “pretterorisma operācijas” joprojām netiek īstenotas. Tā vietā Turčinovs paziņojis, ka varētu piekāpties separātistu prasībai par referenduma sarīkošanu, kurā tiktu lemts par Ukrainas federalizāciju.
Separātisti arī citos Ukrainas austrumu apgabalos paziņojuši, ka negrasās piekāpties Kijevas prasībām. Luhanskas separātists Aleksejs Čmuļenko sarunā ar raidsabiedrību “Brīvā Eiropa” apgalvoja, ka par spīti izsludinātajam pretterorisma operāciju režīmam, separātisti negrasās pakļauties Kijevai. “Mēs stāvam, noturam pozīcijas. Neviens negrasās padoties,” sacīja Čmuļenko.
Tikmēr laikraksta “Ukrainskaja Pravda” interneta vietne, atsaucoties uz Nacionālās drošības un aizsardzības padomes sekretāri Viktoriju Sjumaru, informē, ka Ukrainas amatpersonas nevēlas valstī izsludināt ārkārtas stāvokli, jo tas varētu būt iemesls, lai apšaubītu gaidāmās prezidenta vēlēšanas. “Ārkārtas režīma ieviešana nozīmētu vēlēšanu kampaņas apturēšanu, un tas dotu pamatu paust šaubas par prezidenta vēlēšanu leģitimitāti,” Ukrainas medijiem skaidroja Sjumara. Vienlaikus viņa apstiprināja, ka pretterorisma operācijā tiks izmantoti bruņotie spēki. Šodien Doņeckas apgabala Slavjanskas pilsētā ieradās arī Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas novērotāji.