Foto: AP/Scanpix/LETA

Ukrainas izlūkdienests: Putins gatavo provokāciju Čornobiļas AES 0

Ukrainas izlūkdienestu dati liecina, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins ir devis rīkojumu sagatavot teroraktu Čornobiļas atomelektrostacijā (AES), lai par to vainotu Ukrainu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Kā feisbukā piektdien paziņojusi Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenā izlūkošanas pārvalde, tās rīcībā esošā informācija liecina, ka krievu iebrucēji mēģina viltot pierādījumus, kas šķietami liecinātu, ka avāriju Čornobiļas AES izraisījuši ukraiņu diversanti.

Kā pierādījumu tāda safabricējuma gatavošanai Ukrainas izlūkdienests min apstākli, ka Hostomeļas lidostā manītas Krievijas refrižeratoru mašīnas, kurās savākti kritušo Ukrainas karavīru līķi. Pastāv iespējas, ka šos kritušos ukraiņus Krievija plāno uzdot kā Čornobiļas AES avārijas izraisītājus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Krievijas prezidents Vladimirs Putins gatavs šantažēt pasauli ar kodolkatastrofu, jo nav guvis sev vēlamo rezultātu ne militāri, ne diplomātiski, pieļāvis Ukrainas izlūkdienests.

Krievijas karaspēks, kas kontrolē spēkstaciju, neļauj tajā iekļūt Ukrainas darbiniekiem, bet piekļuve ir nodrošināta Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko nosūtītajiem “baltkrievu speciālistiem”, kuru vidū stacijā iekļūst arī krievu diversanti, kuri organizēs teroraktu, liecina Ukrainas izlūku rīcībā esošā informācija.

Jau vēstīts, ka otrdien Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Starptautiskā atomenerģētikas aģentūra (IAEA) paziņoja, ka no Čornobiļas AES netiek pārraidīti dati, un pauda bažas par darbiniekiem, kurus uzrauga Krievijas karaspēks.

Stacijai kopš trešdienas ir pārtraukta elektroapgāde, un, kā informē Ukrainas puse, resursu dīzeļģeneratoriem, lai garantētu drošības sistēmu darba nepārtrauktību, pietiek 48 stundām.

Apturētajā AES joprojām strādāja vairāk nekā 2000 cilvēku, jo stacija ir nepārtraukti jāuzrauga, lai novērstu vēl vienu kodolkatastrofu.

24.februārī Krievija sāka iebrukumu Ukrainā un sagrāba AES, kur 1986.gadā notika pasaulē plašākā kodolavārija, kurā gāja bojā simtiem cilvēku un Eiropas rietumos izplatījās radioaktīvais piesārņojums.

Ukrainas prezidenta kanceleja jau iepriekš paudusi bažas, ka Krievijas puse var izraisīt provokācijas AES.

SAISTĪTIE RAKSTI