Krievijas karavīri
Krievijas karavīri
Foto AFP/Scanpix/LETA

Ukrainas izlūkdienests: Arvien vairāk Krievijas karavīru atsakās doties karot uz Ukrainu 0

Arvien vairāk Krievijas karavīru atsakās piedalīties uzbrukumos Ukrainas teritorijā, liecina Ukrainas Aizsardzības ministrijas Galvenās izlūkošanas pārvaldes publiskotā informācija.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Vangas pavasara prognozes: Šīm zodiaka zīmēm būs visvairāk veiksmes dzīvē, karjerā un attiecībās
Putins un Tramps nav lielākais drauds: kas patiesībā sabotē mieru un dzen Krieviju vēl dziļākā haosā?
Putina trīs prasības mieram paredz Ukrainas bojāeju. Vai tiešām Tramps ir tik traks, ka to apsver?
Lasīt citas ziņas

“Krievijas armijā turpinās vilnis ar atteikšanos no dalības karā pret Ukrainu,” vietnē “Facebook” paziņojusi pārvalde, apgalvojot, ka ir guvusi pierādījumus, ka, piemēram, Krievijas Dienvidu militārā apgabala 8.armijas 150.motorizēto kājnieku divīzijas apakšvienībās uzbrukumos Ukrainā piedalīties atsakās 60-70% karavīru.

Ukrainas izlūku rīcībā esošā informācija liecina, ka ar tiem, kuri atsakās doties uz Ukrainu, “strādā” vienību komandieru vietnieki militāri politiskajā darba un Federālā drošības dienesta (FSB) darbinieki. Karavīri tiekot pārliecināti doties uz Ukrainu un, tiem, kuri turpina atteikties, draud ar izrēķināšanos, kas tiktu vērsta pret viņu tuviniekiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā pārliecināšanas instrumenti tiekot izmantoti solījumi izmaksāt trīs miljonu rubļu (25 600 eiro pēc Eiropas Centrālās bankas kursa, kas fiksēts 1.martā, kad banka pārtrauca publicēt eiro un rubļa kursu Krievijas valūtas nestabilitātes dēļ) par kaujās gūtu ievainojumu, ja pēc izveseļošanās karavīrs atgriežas kaujas laukā.

Tiem, kuri nepiekrīt doties uz Ukrainu, tiekot veikts ieraksts personas lietā, ka viņi ir atteikušies “no dalības speciālajā militārajā operācijā Luhanskas tautas republikas, Doneckas tautas republikas un Ukrainas teritorijā”.

Tāpat Ukrainas izlūkdienests norāda, ka Krievijas pavēlniecība slēpj reālos kritušo apmērus, un daudz krievu karavīru līķu pat vairāk nekā mēnesi tiek glabāti morgos Rostovas apgabalā.

Ukrainas armijas ģenerālštāba jaunākie dati liecina, ka Krievijas karaspēka dzīvā spēka zaudējumi Ukrainā līdz pirmdienas rītam sasnieguši aptuveni 20 600 karavīru, savukārt Krievijas puse datus par saviem zaudējumiem neatjaunina.

SAISTĪTIE RAKSTI