Maiznīca Kijivā, Ukraina
Maiznīca Kijivā, Ukraina
Foto. Scanpix/REUTERS/Thomas Peter

Ukrainā būtu jāievieš 10 stundu darba diena. Militārists skaidro savu nostāju 71

Ukrainā 8 stundu vietā jāievieš 10 stundu darba diena, lai ukraiņi vismaz divas stundas varētu strādāt pie militārās rūpniecības un valsts ekonomikas atjaunošanas, tā uzskata enerģētikas jautājumu eksperts, Ukrainas Bruņoto spēku kapteinis Andrijs Hnatušs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Nedēļas nogale četrām zodiaka zīmēm sola lielas problēmas. Kuras ir tās, kam jāuzmanās! 3
Pasaulei vajadzētu atgādināt par šīm briesmām: Krievijā rosina detonēt kodolbumbu, lai liktu “cilvēcei aizdomāties” 85
TESTS. Vai tu esi stulbs? Šis tests ātri tev palīdzēs to noskaidrot
Lasīt citas ziņas

“Ukraiņiem ir jāmobilizējas, cik vien iespējams. Jāsaprot, ka karš viņus ietekmē. Un tie, kas aizmirsuši, var sēdēt tumsā un skatīties uz melnajām ielām aiz loga. Mums pēc iespējas vairāk jāpiedalās valsts aizsardzības celšanā, es vispār apsvērtu iespēju 8 stundu darba dienas palielināt uz 10 stundu darba dienu, lai visi varētu strādāt pie valsts ekonomikas atjaunošanas, pie enerģētikas objektiem,” sacīja Hnatušs Kyiv24 ēterā. Viņš uzsvēra, ka karš nav tikai militārpersonu, tā ir visu cilvēku darīšana.

Komentējot Krievijas uzbrukumus Ukrainas enerģētikas infrastruktūrai, Hnatušs sacīja, ka Krievijas Federācija šobrīd cīnās ne tikai par Ukrainas teritoriju, bet arī par Ukrainas enerģētiku. “Jā, mūsu enerģētika ir sašķobījusies. Krievijas mērķis ir atgriezt mūs vienotā enerģētikas gredzenā ar Baltkrieviju, jo tā kādreiz bija vienīgā sistēma, kas ļāva Padomju Savienībai būt lētākajai pasaulē,” komentēja eksperts.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš norādīja, ka tad, kad Ukraina pameta šo loku un tika integrēta Eiropas energosistēmā, Krievijas Federācijas “gredzenā” parādījās milzīga bedre.

Krievija regulāri veica virkni masveida Ukrainas apšaudes, kā rezultātā neviena no mūsu Ukrainas HES nav neskarta; piemēram, Kahovska pilnībā iznīcināta, jo ​​īpaši skarta daba pēc nopostītā dambja. Zaporožjes AES kopš 2022. gada marta sākuma ir okupējuši krievi.

Vēl maijā Ukrenergo padomes loceklis Jurijs Boiko sacīja, ka Ukrainā Krievijas okupācijas spēku raķešu uzbrukumu rezultātā tika iznīcināta vairāk nekā 8 gigavatu ģenerējošā jauda. Tas ir aptuveni 40% no sistēmā pieejamajās.

Kā ziņots, 26.augustā Ukrainā tika īstenoti ārkārtas elektrības atslēgumi sakarā ar kārtējo Krievijas Federācijas masveida raķešu un bezpilota lidaparātu uzbrukumu. Ienaidnieks mērķēja uz kritiskiem objektiem, enerģētikas objektiem un civilo infrastruktūru. Masveida raķešu uzbrukuma laikā 26. augustā krievi mērķēja uz Kijivas HES, taču tā necieta kritiskus postījumus. Eksperti prognozē, ka nopietni energoapgādes ierobežojumi ilgs 1-2 nedēļas, līdz speciālisti atjaunos Krievijas uzbrukumā naktī uz 26.augustu sagrautās elektroenerģijas sadales sistēmas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.