Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Ivars Soikāns/LETA

Ugunsgrēkā dzīvojamā mājā Rīgā gājuši bojā četri cilvēki 0

Nedēļas laikā ugunsgrēkos dzīvību zaudējuši 12 cilvēki, no tiem četri gājuši bojā šonakt, izceļoties ugunsgrēkam dzīvojamā mājā Rīgā, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Inta Palkavniece.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti, kurus nevajadzētu bieži ēst. Tie ļoti var kaitēt zarnām
RAKSTA REDAKTORS
“Ārsts atnāk ar kafiju, bez steigas…” Paciente dusmīga, kāpēc “Veselības centrs 4” atļaujas necienīt cilvēku laiku
TV24
“Es neticu šādām sakritībām!” Slaidiņam aizdomas raisa ASV prezidenta Baidena pēkšņie lēmumi par Ukrainu un Trampa klusēšana
Lasīt citas ziņas

Šonakt īsi pēc pusnakts dienests saņēma izsaukumu uz kādu dzīvojamo māju Rīgā, kur ar atklātu liesmu dega otrā stāva dzīvoklis un bēniņi 120 kvadrātmetru platībā. Glābēji no piedūmotās ēkas evakuēja sešus cilvēkus, bet četri cilvēki ugunsnelaimē gāja bojā.

Savukārt piektdien pa dienu saņemts izsaukums uz Engures novadu, kur ar atklātu liesmu 320 kvadrātmetru platībā dega dzīvojamajā mājā. Ugunsgrēkā cieta viens cilvēks, kurš tika nodots mediķiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Palkavniece norādīja, ka šogad kopumā ugunsnelaimēs gājuši bojā 63 cilvēki. Turklāt vairumā gadījumu tās saistāmas tieši ar cilvēku neapdomību, piemēram, neuzmanīgu smēķēšanu telpās, neuzmanīgu sveču dedzināšanu, bojātu apkures ierīču lietošanu vai degtspējīgus priekšmetu novietošanas pie krāsns.

“Lai pasargātu savu dzīvību un īpašumu, nav nepieciešami lieli finansiālie ieguldījumi, bet gan atbildība un zināšanas, ikdienā ievērojot ugunsdrošības prasības,” uzsvēra dienesta pārstāve.

Tāpēc VUGD aicina parūpēties par sevi un saviem līdzcilvēkiem, ievērojot vairākus drošības padomus, tai skaitā iztīrīt dūmvadus, pārbaudīt apkures ierīču stāvokli un pie tām nenovietot viegli degtspējīgus priekšmetus. Tāpat ir jāpārliecinās, ka krāsns durtiņas ir aiztaisītas.

Speciālisti arī aicina, gatavojot ēdienu, neatstāt to bez uzraudzības, nelietot bojātas elektroierīces, nesmēķēt telpās un uzstādīt mājoklī dūmu detektoru, kas laikus brīdinātu par izcēlušos ugunsgrēku.

Ja tomēr ir izcēlies ugunsgrēks vai radies cits apdraudējums un nepieciešama operatīvo dienestu palīdzība, nekavējoties jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112, atgādina VUGD.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.