Kad vienkārši gribas būt 1
– Tā ir absolūtās harmonijas izjūta, kas rodas brīdī, kad jūti – esi pilnīgi enerģētiski attīrījies un nojaucis visas robežas starp sevi un pasauli. Kad vienkārši gribas būt un izjust skaistumu, kas ir visapkārt. Brīdī, kad visi rituāla veicēji garīgi ir tik tīri un atvērti, viņu kopējai lūgšanai “Dod, Dieviņi, kalnā kāpt, ne no kalna lejiņā…” esot milzīgs spēks.
– Ļoti bieži mūsu kopīgām lūgsnām mēdzu vēl pievienot šādu: “Met, Dieviņi, zelta krustu/ Pār šo visu tēvuzemi…” Ar šiem vārdiem izlūdzos bagātību savai zemei un tautai.
Uguns rituāla laikā koncentrējoties ļoti spēcīga garīgā enerģētika, kas vēlāk iedarbojoties arī fiziskā plānā. Tāpēc nereti esot gadījumi, ka pēc maģiskās norises dalībnieku dzīve mainoties uz labo pusi.
Pirmajos Edītes Vējas vadītajos uguns rituālos piedalījušies daži desmiti dalībnieku, bet tagad viņu skaits jau sniedzas simtos. Starp citu, šodien, 22. jūnijā, viņa ar saviem domubiedriem būs Satezeles pilskalnā, lai kopīgi vienotos latviskajā uguns pielūgsmē!
***
Fakti
Ierosmi senās uguns rituālu tradīcijas atjaunotnei savulaik sniedza Rasma Rozīte, kas atmodas sākumā bija tikko atgriezusies no Himalajiem. Tur pie sava garīgā skolotāja Babadži viņa bija apguvusi senās vēdiskās tradīcijas. Pirmie uguns rituāli Latvijā parasti noritēja ap Jāņiem Zvejniekciemā vai arī Rasmas Rozītes lauku mājās netālu no Cēsīm
Uguns rituālus mēdz rīkot vasaras, rudens, ziemas un pavasara saulgriežos.
Vienreiz iekurot rituāla ugunskuru, tajā malku vairs klāt neliek; uguni aizdedzina vai nu ar skalu, vai ar sērkociņu; pēc tā izdegšanas var savākt ugunskura pelnus, jo tiem ir dziednieciska vērtība.