Kā ļauties svētajai ugunij? 1

Jāatceras, ka rituāla uguns ir svēta un tajā nedrīkst cept šašlikus vai mest izsmēķus. Vairāku gadu gaitā Edīte esot intuitīvi sajutusi – ja uguns neiedegas ar pirmo mēģinājumu, tad rituālu noturēt nav lemts. Līdz šim gan tā nekad nav gadījies, laikam jau uguns aizdedzēji – parasti tie vienmēr ir vīrieši – pret savu uzdevumu izjutuši lielu bijību un atbildību. Dziedniece secinājusi, ka caur uguni iedarbība ir ne vien emocionāli simboliska, bet arī tieša, jo rituāla laikā tā dalībniekiem attīrās gan gars, gan dvēsele, gan miesa.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
Veselam
Liekie kilogrami neatkāpjas ne pa kam? 4 pazīmes, ka jūsu vielmaiņa nedarbojas pareizi
Lasīt citas ziņas

Ezoteriskajā literatūrā pat izskan pieņēmums, ka rituāla enerģētika spējot tā apkārtnē iznīcināt kaitīgās baktērijas. Kā panākt tik spēcīgu iedarbību?

– Rituāla spēks ir atkarīgs no tā, cik cilvēki ir atvērti un vai tiešām no sirds vēlas tajā piedalīties un ļauties uguns spēkam. Esmu novērojusi, ka šo iedarbību vissmalkāk izjūt bērni. Pirms rituāla vienmēr noskaņojamies, aktivizējam tā norises vietu ar dziesmu, dejojot. Aicinām mūsu senču garus, kā arī dabas spēkus – Vēja māti, Ūdens māti, Zemes māti, lai arī to spēks kopā ar mums piedalītos šajā mistērijā. Vienlaikus vienmēr atgādinu, ka rituāls nav izrāde un ka viss ir no tiesas un pa īstam. Aicinu visus kaut uz brīdi ļauties pasakai un brīnumam, atceroties bērnību, kad redzējām daudz ko tādu, ko šodien palaižam garām, – stāsta dziedniece.

CITI ŠOBRĪD LASA

Rituāla dalībnieki sadodas rokās un dziedādami iet pa ziedu apļa ārpusi. Ugunskura aplī drīkst ieiet tikai ar basām kājām, kā dainās teikts – “Es sakūru uguntiņu/ Basajām(i) kājiņām”.

Lai uguns rituāla laikā nodrošinātu enerģijas apmaiņu starp debesīm un zemi, vienlīdz svarīgi esot arī, lai tā vadītājs būtu iecentrēts, enerģētiski spēcīgs un spētu rast kontaktu ar uguni. – Rituāla laikā atrodos meditatīvā stāvoklī, sarunājos ar Uguns māti, dziedu, saku viņai pateicības vārdus, lūdzu, lai viņa mūs attīra no garīgajiem un fiziskajiem sārņiem, sniedzot harmoniju un mieru, – stāsta Edīte. Uguns mātei viņa parasti ziedojot rudzu maizes gabaliņu, medu un ūdeni, bet ziedošanu varot veikt arī domās.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.