Twitter pēc Jāņa Rokpeļņa atzīšanās: Visu cieņu tiem, kas atzīstas! 11
Twitter lietotāji pauduši atbalstu dzejniekam Jānim Rokpelnim par atzīšanos sadarbībā ar čeku 20. gadsimta 80. gados, izskanot tikai dažām kritiskām balsīm.
Dzejniece Liāna Langa raksta: “Visu cieņu @Rokpelnis! Pierādījums, ka LV jābūt organizētam lustrācijas procesam. Ceru, ka @Rokpelnis paraugam būs sekotāji. Cilvēki dzejnieku atbalsta un ir saprotoši, arguments par “raganu medībām” neiztur kritiku.”
Latvijas Radio žurnālists Edgars Raginskis: “Cienu @Rokpelnis atklātību un nojaušu,ka nasta,ko Jānis šos gadu desmitus nesa sevī, viņu ēda un smacēja nepajokam. Kā zaļš gurķis nejūtos nedz tiesīgs,nedz gribošs izteikt kādus autoritatīvus spriedumus. Būtu jauki,ka arī erzacpatrioti nekultu tukšus salmus…”
Rīgas domes deputāts, rakstnieks, publicists un vēsturnieks Māris Mičerevskis (Mahris Zmeycharauski): “Dziļi aizskustināja intervija ar @Rokpelnis. Paldies par uzdrīkstēšanos. Cerams ka iedrošinās citus. Jāni, patiesa cieņa!”
Latvijas Radio žurnālists Aidis Tomsons: “Arī no manas puses cieņa @Rokpelnis par atzīšanos. Paldies! Manās acīs šādu cilvēku vērtība tika kāpj.”
Arī žurnāla “Domuzīme” veidotāji un teātra zinātniece Silvija Radzobe izsaka atbalstu Jānim Rokpelnim par atklātību. Twitter lietotāja ar segvārdu Aija Kaija izsaka dzejniekam cieņu “par iznākšanu no skapja”, piebilstot, ka cer uz sekotājiem, jo “pirms valsts 100gades vajag izlustēties-izlustrēties”.
Twitter lietotājs ar segvārdu Mežmalis savukārt brīnās par tiem, kas neatzīstas: “Agri vai vēlu taču tāpat publicēs, @Rokpelnis vismaz izmantoja iespēju pastāstīt, kas un kā bija…”
Režisors Reinis Traidās oponē: “Dzejniekiem tas ir viegli. Aktīvajā politikā esošiem tas nozīmēs nulle iespējas tikt pārvēlētiem. Nebūs, tas nenotiks vēl gadus 10-15.”
Savukārt Palle tomēr apšauba dzejnieka motīvus, pievienojoties čekai: “Nevar būt, ka Rokpelnis nezina atšķirību starp VDK (čeku) un PSKP (ar CK, kā tās vadību), ir tomēr atšķirība starp stukačiem un partijas biedriem, kas sev veidoja karjeru esot ierindas biedrs.”
Twitter lietotājs ar segvārdu Chiulju Pussala ironizē: “Tagad mums ir divi aģenti – Andrejevs un Rokpelnis. un vēl divi komunisti – Rubiks un Ždanoka. Vairāk nav. Ā nē, vēl ir nenotveramais Ivars. 5 gab. – nav slikti.”
Jānis Rokpelnis piebilst: “Varbūt man bija arī zemapziņas motīvs – negribējās, ka Latvijas neatkarības 100gades vietā mēs trokšņaini un plaši atzīmējam čekas 100gadi; pirmajā gadā tās vadošajos orgānos bija ap 34,5% latviešu (jo vienīgā disciplinētā sarkanā karaspēka daļa Maskavā tolaik bija latdivīzija).”
Savukārt Twitter lietotājs ar neizlasāmu segvārdu atgādina – bijušajiem čekas aģentiem vēl ir laiks, līdzīgi Rokpelnim, atzīties pašiem: “Garāmejot: Visu cieņu Andrejevam, Rokpelnim, Lācim,- viņi ir pierādījums tam, ka nekas nav “jāorganizē”. Šodien publiskot savu sadarbības faktu var bez jebkādām tehniskām problēmām. Pēc 31/05/2018 nepieteikušos varēs uzskatīt par turpinošiem kalpot citai valstij. Tas arī viss.”
“izkāpt” no maisa,nomest šo smagumu un justies brīvam! Nav nevienam jātaisnojas ,katram ir bijis savs ceļš,izvēle,apstākļi,nosacījumi…Lielākie soģi parasti paši ir mazu lietd.koef.
— Māra Kokle (@komako66) December 27, 2017
Patiesi pateicība @Rokpelnis!
Ne par pagātni.
Bet Jūs nupat devāt nopietnu ieguldījumu mūsu nākotnei.
Ja tagad atzīsies arī kāds no “nepareizajiem”, tad spilgti izgaismosies divkoši, kuri vairs nebūs tik pat cēli piedevēji un slavinātāji, kā šorīta plašie pulki.— Andrievs Niedra (@andrievs) December 27, 2017
@Rokpelnis ir foršs cilvēks. Lustrēts vai nelustrēts, man vienalga. To katrs pats lemj. Tik vien liekas, ka īstie tautas nīdēji nelustrēsies, bet slēpsies dziļos krievu ierakumos.
— Artūrs Snips (@ArtursSnips) December 27, 2017
[yesnopoll background=”#ff9c51″]