Ilustratīvs attēls. Mobilizācijas Krievijā.
Ilustratīvs attēls. Mobilizācijas Krievijā.
Foto. EPA/YURI KOCHETKOV

Kā lai krievi izvairās no mobilizācijas, ja ieslodzītos arī sūta uz fronti? 29

Kā lai Krievijas pilsoņi izvairās no mobilizācijas, ja neies, tad ieliks cietumā, bet ieslodzītos arī sūta uz fronti? Šādu jautājumu TV24 raidījumā “Speciālizlaidums” uzdeva skatītājs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Atbildi sniedza Jānis Slaidiņš, NBS majors, Zemessardzes štāba virsnieks: “Īsti variantu nav. Visdrošākais ir kaut kur nolīst vareni plašajā Krievijā vai arī mēģināt atpirkties.”

Tiek runāts, ka sods par atteikšanos parakstīt iesaukšanas pavēsti ir tikai 8-50 eiro, taču Slaidiņš uzdod pretjautājumu – kādēļ notiek cilvēku ķeršana un vilkšana automašīnās?!

CITI ŠOBRĪD LASA

Maskavā un Sanktpēterburgā masveidā izsniedz kara komisariātu pavēstes

Krievijas lielākajās pilsētās Maskavā un Sanktpēterburgā piektdien masveidā vīriešiem ielās un dzīvojamo namu kompleksos izsniedz pavēstes par ierašanos kara komisariātos, ziņapmaiņas platformā “Telegram” vēsta vietējie ziņu kanāli SOTA, “Baza” un “Avtozak LIVE”.

Sanktpēterburgā policisti un cilvēki civildrēbēs aptur vīriešus Kaļiņina un Ņevas rajonu dzīvojamo namu kompleksos, kā arī Vorošilova ielā.

“Mums dzīvojamo namu kompleksā ir reids – policija, ceļu patrulēšanas dienests, civilie. Aptur garāmgājējus, automašīnas, staigā pa mājām,” laikrakstam “Fontanka” pastāstīja kompleksa “Ladogas parks” iedzīvotājs.

Kā apgalvo Sanktpēterburgas Kaļiņina rajona administrācija, pavēstes tiek izdalītas masveidā un izlīmētas, “lai precizētu datus”, bet policisti “sniedz atbalstu” kara komisariātu darbiniekiem un amatpersonām.

Maskavā policisti un kara komisariātu darbinieki vaktē potenciālos iesaucamos pie tirdzniecības centra “Galaktika” un vismaz 13 metro stacijām.

“Biedri priekšnieki, jūs saprotat, ka rīkojaties pretlikumīgi un radāt sabiedrībā naidīgu attieksmi pret visu notiekošo? No šādām darbībām kaitējuma ir vairāk nekā no Ukrainas propagandas. Es uzskatīju, ka stāsti par reidiem ir viltus ziņas, bet man ziņoja cilvēki, kurus es personīgi pazīstu un kam pilnībā uzticos,” “Telegram” sašutumu pauž Cilvēktiesību padomes loceklis Kirils Kabanovs.

Reklāma
Reklāma

Viņš grasās aicināt padomes priekšsēdētāju Valēriju Fadejevu vērsties prokuratūrā.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins par “daļējo mobilizāciju” paziņoja 21.septembrī, solot iesaukt 300 000 cilvēku no “atsevišķām pilsoņu kategorijām”.

Patiesībā izvērsta masveida mobilizācija, un tā notiek ar neskaitāmiem pārkāpumiem. Daudzi cenšas no tās izvairīties, arī bēgot uz ārzemēm.

Pirmo divu nedēļu laikā atbilstoši žurnālistu aplēsēm uz fronti nosūtīti vairāk nekā 200 000 cilvēku no 53 reģioniem.

Krievijas varasiestādes atzinušas, ka Ukrainā krituši jau pieci mobilizētie. Iesaukto sākotnējās pulcēšanas punktos nomiruši aptuveni 20 cilvēki.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.