Mikoloģe brīdina: bīstamākās sēnes iedarbojas vēlāk! 4

TV24 raidījumā “Uz līnijas” viesojas Latvijas Mikologu biedrības valdes priekšsēdētāja Diāna Meiere, kas skaidro skatītājiem nezināmos un interesējošos jautājumus saistībā ar Latvijā satopamajām sēnēm.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Liela ir skatītāju interese par pirmajām un nopietnākajām saindēšanās pazīmēm. Mikoloģe skaidro: “Tādu sēnēm specifisku saindēšanās pazīmju īsti nav.” Liela nozīme pirmajos saindēšanās simptomos ir sēņu sugai.

“Visbiežāk tādos vienkāršākos saindēšanās gadījumos tie ir kuņģa zarnu trakta darbības traucējumi. Īsāk sakot, vemšana vai caureja,” stāsta Diāna Meiere.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tomēr viss nav tik vienkārši ar īpaši indīgajām sēnēm. Šādām sēnēm pirmās saindēšanās pazīmes ir līdzīgas jau minētajām, proti, caureja un vemšana. Kas ir būtiski, pamatīgāk sēnes inde sāk iedarboties tikai pēc 24-48 stundām pēc tās apēšanas.

“Cilvēks pēc pirmā nelabuma, jūtās labāk un šķiet, ka viss ir kārtībā. Bet tas nopietnākais sākās pēc tām, kad sēne ir uzsūkusies un tās darbība ir sākusies jau dziļāk un nopietnāk,” bīstamības faktoru skaidro mikoloģe Diāna Meiere.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.