“Es tos cilvēkus tagad nesveicinu,” Gunārs Kūtris par komentāriem sociālajos medijos 69

TV24 raidījumā “Preses klubs” norisinājās diskusija par to, kas īsti ir viedoklis un kas ir rupja aizskaršana. Vai rupja izrunāšanās sociālajos medijos, tādā veidā otru aizvainojot, var būt viedoklis?

Reklāma
Reklāma
Veselam
Pazīmes, ka tu patērē pārāk daudz olbaltumvielu 2
Krievijā trīskāršojušies “vārti uz elli”, kas var aprīt zemi un ciemus
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests. Pasaki, ko tu attēlā ieraudzīji pirmo, un atklāj savas visslēptākās vēlmes
Lasīt citas ziņas

Savās pārdomās dalās viens no “Preses kluba” viesiem jurists Gunārs Kūtris. Viņš min, ka runājot par aizvainojošiem komentāriem, viņš grib runāt par šo cilvēku kultūru. “Es nedomāju, ka tas ir viedoklis. Viedoklis var būt tad, kad es par šo jautājumu saku: Man liekas tas un tas…”

Kūtris skaidro, ka viedoklis nevar būt ķengāšanās par kādu tāpēc, ka viņš vienkārši nepatīk. Kūtris arī komentē, ka pats ar šādu situāciju ir saskāries. “Daudzi mūsu sabiedrisko organizāciju vadītāji, es tagad viņu uzvārdus personīgi zinu, es viņus necienu vairs. Par to, ka viņi var komentāros un savos tvītos rakstīt visu, kas iešaujas prātā, apliet citu vienkārši tāpēc, ka kaut kas nepatīk.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Gunārs Kūtris ar šādu situāciju sastapies laikā, kad viņu nosauca par iespējamo kultūras ministru. Viņš atminas, ka no noteikta politiskā spēka pārstāvjiem nāca nepatīkama rakstura vēstules. “Es tos cilvēkus tagad pēc uzvārdiem nesveicinu. Viņi pat mani nezināja, bet viņiem gribējās pateikt, ka tu esi mēsls, cūka vai kaut kas tamlīdzīgs.” Tāpēc viņš komentārus nelasa.

“Mūsdienās cilvēki ir pieraduši, ka attālināti var teikt jebko. Un, ja aizskartajam nav iekšā vēlēšanās pret viņu vērsties tiesiski, tad neviens cits viņu neaizstāvēs,” tā Gunārs Kūtris.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.