Abu Meri komentē medikamentu pieejamību Latvijā krīzes situācijā: “Par to nerunā publiski, un tas ir ļoti, ļoti jūtīgs jautājums” 44


Situācija pasaulē saasinās. Karš Ukrainā un nepārtrauktie draudi,  ka arī mēs esam pakļauti briesmām cilvēkus, dara bažīgus. Veselības ministrs Hosams Abu Meri TV24 raidījumā “Dienas personība” skaidro, kā šādos apstākļos labāk rīkoties ar medikamentiem.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

“Katram ir jābūt medikamentiem, kas ir pret sāpēm,” Abu Meri atgādina, ka pirmās palīdzības mājas aptieciņai jebkuram cilvēkam ir jābūt. Jo brīvdienās ne vienmēr aptiekas ir atvērtas un arī nakts stundās var piemeklēt veselības problēmas.

Bet tā, kā bija kara sākumā, kad iedzīvotāji izpirka ēdienu un medikamentus, Abu Meri atgādina, ka valstij tomēr ir Civilās aizsardzības plāns un katrai slimnīcai jābūt medikamentu krājumiem trīs mēnešiem, ja rodas situācija, kad nav iespējams iegādāties medikamentus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tiek strādāts pie šī jautājuma. To dara gan Ministru kabinets kopumā, gan arī civilās aizsardzības jautājumi tiek risināti, lai krīzes brīdī medikamenti un citas nepieciešamās lietas būtu pietiekami.

“Bet par to nerunā publiski un tas ir ļoti, ļoti jūtīgs jautājums,” skaidro veselības ministrs. Iedzīvotāji var būt mierīgi, ka slimnīcas ir nodrošinātas un valsts strādā un domā par to.

“Nevajadzētu panikot un iet uz aptieku un pirkt visu, kas ir iespējams,” Abu Meri min, ka tādā gadījumā atkal var veidoties medikamentu iztrūkums.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.