“Vienīgā lieta, kā mums pietrūkst olimpiskajā ciematā, ir TV, lai varētu sekot līdzi spēlēm,” sūdzas Latvijas hokejisti 10
Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”
Pēc divām dienām Latvijas hokeja izlase sāks dalību olimpiskajā turnīrā, mērojot spēkus ar spēcīgo Zviedriju. Vakar Harija Vītoliņa trenētā komanda aizvadīja pārbaudes spēli, pamatlaikā ar 1:2 zaudējot Dānijai.
Spēles formāts bija stundu ilgs “tīrais laiks”, mūsējo labā vārtus pēc Kaspara Daugaviņa un Mārtiņa Karsuma piespēlēm iemetot Ronaldam Ķēniņam. Pēc tam tika aizvadīts arī papildlaiks, kurā precīzs bija Mārtiņs Dzierkals. Pēc spēles Vītoliņš uzteica vārtsargu Ivaru Punnenovu, kurš sargāšot vārtus arī pret zviedriem.
Būt olimpiādē, bet neredzēt olimpiādi
Latvijas hokejisti Pekinā atrodas sesto dienu un jau ir aklimatizējušies. Dienas paiet ierastā rutīnā – treniņš, olimpiskais ciemats, atjaunošanās, treniņš, olimpiskais ciemats, atjaunošanās. Tā kā olimpieši dzīvo ļoti stingrā “burbulī”, nekur ārā viņi netiek un pārliecinoši lielākā daļa laika jāpavada savos numuriņos.
“Ņemot vērā, ka pārsvarā visi uzturas savās istabās, vienīgā lieta, kā mums pietrūkst olimpiskajā ciematā, ir TV, lai varētu sekot līdzi olimpiskajām spēlēm. Tagad neredzam precīzi neko, lai gan atrodamies pašā spēļu epicentrā,” “Latvijas Avīzei” saka Latvijas Hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Roberts Pļāvējs.
Organizatori piedāvā iespēju TV “kastes” izīrēt, taču cena neadekvāta – 1000 eiro par vienu aparātu. Viegli sarēķināt, cik nāktos maksāt, ja komandā ir 25 spēlētāji, četri treneri un vēl vesels pulks apkalpojošā personāla. “Variants ar spēļu skatīšanos datoros īsti nestrādā, jo tos jau nav pie kā pieslēgt. Meklējam iespējas iegādāties projektorus,” tā Pļāvējs.
Jāteic, ka organizatoriem nav pienākums katrā numurā ielikt tālrādes aparātu un tā bijis arī citās spēlēs. Piemēram, 2014. gadā Sočos hokejistiem bija līdzīga problēma, tiesa, tad dažos numuriņos televīzija bijusi. Zinātāji atminas, ka pirms astoņiem gadiem trūkstošos televizorus hokejistiem no savas kabatas iegādājusies Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK).
Tiem Latvijas delegācijas pārstāvjiem, kas dzīvo divos kalnu ciematos, istabiņās arī nav TV. “Mums katrā ciematā ir pa vienam televizoram kopīgai lietošanai. No sākuma nebija, bet pēc mūsu lūguma pa vienam piešķīra. Līdzīgi bijis visās pēdējās spēlēs,” skaidro Latvijas olimpiskās delegācijas preses atašejs Marita Vilciņa.
Tā vien šķiet, hokejisti to tik ļoti saasināti uztver, jo pieraduši pie komforta līmeņa pasaules čempionātos, kur jādzīvo kā minimums četru zvaigžņu viesnīcās ar atbilstošu pakalpojumu klāstu, kamēr olimpiskajās spēlēs sadzīves apstākļi parasti ir gana spartiski.
Jāspēlē maskās
Jau vairākkārt esam ziņojuši, ka Covid-19 protokols šajās olimpiskajās spēlēs ir drastisks, brīžiem nonākot galējībās. Vakar sieviešu hokeja turnīrā Kanādas un KOK komandu mačā dāmas spēlēja ar aizsargmaskām! KOK (Krievijas) izlases rīta pusē nodoto analīžu rezultāti līdz spēles sākumam nebija pieejami, tāpēc drošības nolūkos rīkotāji nolēma mača sākumu pārcelt par stundu, bet tad pieņēma lēmumu, ka spēlētājām jāvelk maskas.
Pēc otrā perioda testu rezultāti bija gatavi un KOK izlase maskas noņēma, bet kanādietes ar tām aizvadīja visu cīņu, izcīnot pārliecinošu uzvaru ar 6:1. Vēl viens sīkums, kas nav redzēts citos turnīros – spēles pārtraukumā skrupulozi tiek dezinficētas visas ripas…
“Sportistiem ar transportu viss ir kārtībā. Tie, kuri dzīvo ciematā pie trases, sacensību vietā var nokļūt piecu minūšu laikā, slēpotājus un biatlonistus līdz stadionam aizved 15 minūtēs, bet medijiem situācija ir vienkārši nenormāla,” atzīst Vilciņa.
Ja nepagūst uz kādu autobusu, nākamo zem klajas debess aukstumā var nākties gaidīt pat divas stundas. Bieži vien bez brīdinājuma tiek mainīti atiešanas grafiki. Autobusi netiek sildīti, tāpēc tajos temperatūra agrā rīta stundā ir mīnusos. Lai no Pekinas nokļūtu kalnu ciematos, jārēķinās ar trim līdz četrām stundām.
Pašā Pekinā citas problēmas. Žurnālists var atrasties pārsimts metru attālumā, piemēram, no hokeja halles, bet kājām uz turieni aiziet nevar, nelaiž. Jābrauc ar mikroautobusu, kurā laiž tikai pa sešiem cilvēkiem. Ja rindā esi septītais vai astotais, jāgaida nākamais busiņš, kas aties pēc stundas…
Mūsējie otrdien
* Plkst. 3.15 Deniss Vasiļjevs aizvada īso programmu daiļslidošanas sacensībās vīriešiem
* Plkst. 10.00 Patrīcija Eiduka, Kitija Auziņa, Samanta Krampe, Estere Volfa, Raimo Vīgants un Roberts Slotiņš – sprinta sacensības distanču slēpošanā
* Plkst. 12.30 Haralds Silovs – 1500 metru distance ātrslidošanā
* Plkst. 13.50 Elīza Tīruma, Ieva Vītola un Kendija Aparjode – trešais un ceturtais brauciens kamaniņu sportā