Tuvākajās dienās sola stipru snigšanu – kā pasargāt skujeņus no sniega postījumiem? 0
Avita Jasliņa, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”
“Pagājušajā ziemā daudzus skujeņus sabojāja smagais sniegs. Vai varu kā laikus novērst sniega postījumus dārzā?” – jautā Māra K.
Ziemas iestāšanās nenozīmē, ka dārznieks var mierīgi gaidīt pavasari. Dārzs un tā augi jāpieskata arī ziemā. Īpaši lielus postījumus kokaugiem sagādā smags sniegs.
Tāpēc ir vērts jau laikus pa rokai nolikt kādu lapu grābekli vai slotu. Tie noderēs, kad būs jāpurina sniegs no tūjām un citiem augiem. Iespējams, var izmantot arī lapu pūtēju, ja tāds ir jūsu rīcībā. Augi jāpurina pēc katras snigšanas, kamēr sniegs nav piesalis, tiklīdz ir pazīmes, ka augiem tas ir par smagu.
Tūjas un citi skujkoki ir tie, kas cieš visvairāk. Rūpīgi jāpieskata apaļo formu tūjas, klinškalnu kadiķi, kuru zari vērsti uz augšu. Par šiem augiem varam parūpēties jau tagad, proti, klinškalnu kadiķu, parasto kadiķu, tūju un citu skujeņu vainagus sastiprināt, sasienot to zarus vienkopus ap stumbru. Šim nolūkam var izmantot jebkuras pieejamās auklas, savilces. Sienot gan jālūko, lai auklas nav savilktas par ciešu.
Šādi ieziemot augus noteikti der, piemēram, kapos, kur nav iespējas nopurināt sniegu pēc katras snigšanas.